Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

O čo mu ide? Tomáš Bezdeda pokukuje po Nele Pociskovej!

22.08.2011 (34/2011) Vždy vedel prekvapiť. V SuperStar zbalil Adelu, v Let’s Dance robil šnúry ako gymnasta a v súťaži Wipeout si Tomáš Bezdeda (25) siahol na jedinú zlatú medailu.
O čo mu ide? Tomáš Bezdeda pokukuje po Nele Pociskovej!
17 fotografií v galérii
Tomáš Bezdeda by veľmi rád naspieval dueto s Nelou Pociskovou..
Autor fotografie: Ivan Pastor

Aby sme boli spravodliví, podarilo sa mu to kolektívne s dvomi ženami – moderátorkou Lenkou Šóošovou a herečkou Bárou Munzarovou. Potom sme získali už len jedno striebro. Na šesť kôl žiadna sláva. Tomáš má však rozhodne dôvod byť na seba hrdý. Uvidíme, ako sa mu bude dariť v ďalších, sólových súťažiach.

Nemáte šancu

„Neprišli nám dresy, čakali sme dva dni,“ spomína na jeseň minulého roka v Argentíne. Súťažiť nemohli, tak len povzbudzovali iné tímy na tribúne.

„Keď sme prišli na rad, všetci sa pýtali, čo tam chceme, že proti ich športovcom nemáme šancu.“ Vtedy vytiahla slovenská zostava bluf s peniazmi: „Povedali sme im, že súťažíme o milión dolárov, čo nám dosť závideli,“ smeje sa Tomáš. „Dobrá partia bola v SuperStar aj v Let’s Dance, ale táto wipeoutová bola jednoznačne najlepšia,“ konštatuje.

Na súťaž sa špeciálne nepripravoval, ale pravidelne hráva hokej. Kedysi chodil do Martina na tréningy s hokejistkami, dnes si meria sily s mužmi.

„Hokej je moje hobby, chodím si zahrať s Rišom Lintnerom a Rasťom Pavlikovským, dva turnaje do roka absolvujem so žilinským hokejovým fanklubom. Myslím si, že v rámci kondičky mi pomohlo práve toto.“ Vzápätí pridá ďalší dôležitý faktor: „Chodievam aj do ‚fi tka‘ k Zuzke Kořínkovej a jej manželovi Drahomírovi Krásnohorskému. Trochu ma dali do laty, Zuzka mi upravila jedálny lístok,“ doplní. Hlavne, že sa mu darilo. Tesne pred spevákom totiž štartoval Poliak, ktorý si zlomil nohu. To ho trochu zneistilo.

988546:fullwidth:true:true:true

V bahne, vo vode, vyčerpaný. Patril k najúspešnejším z našej výpravy.

„Zľakol som sa. Do tej chvíle sa mi to zdalo bezpečné a zrazu toto. Nevedel som, či ísť naplno, alebo trochu zvoľniť.“ Zo súťaže síce odišiel s natiahnutou slabinou, ale zvyšok absolvoval bez väčšej úhony. Behať po úzkych lávkach, ktoré sú mäkké a pružné, a padať z výšky štyroch metrov, nie je nič príjemné. Človek vraj len padá a čaká, kedy to príde. A príde to v ľadovej vode.

„Pred každou súťažou nám dali fúkať, merali nám tlak, ale vyskúšať si trať sme nemohli. Poznali sme len pravidlá, pozerať sa na ostatných v akcii bolo zakázané. Napriek tomu som rád, že som tam bol. Pochopil som, že keď už nevládzeš, tak ešte vždy vládzeš na 50 percent.“

Nechcú ma pustiť

Tomáš býva v Žiline v rodičovskom dome, kde má pre seba celé podkrovie. Občas mame povie, tak ja idem, ale nechce ho pustiť. Vraj čo by tam dvaja s otcom sami robili?

„Žil som dva a pol roka s Adelou, úlohy sme mali podelené, nestratím sa, hoci nenávidím upratovanie, takže samostatné bývanie by som zvládol. Teraz ho však neriešim, keď budem mať frajerku, potom uvidím.“ Prečo tú frajerku ešte stále nemá? Pekný, známy, dobrý chalan. Je to vôbec možné? To sa ho pravidelne pýta aj trénerka Zuza Kořínková. Stačí sa vraj len zmieniť, že ide do Bratislavy, hneď sa opýta: Za frajerkou? Keď Tomáš povie: Nie, do školy, pokrúti hlavou a opýta sa: Ako je možné, že ty nemáš frajerku?

„Neviem, či som sa po rozchode s Adelou nezasekol, nezľakol, či nemám blok. Sám na to neviem prísť, už by som nejakú frajerku aj strašne chcel mať, chýba mi to,“ hovorí úprimne. Po dievčatách vraj pozerá, aj spolužiačky má pekné, snaží sa a nič. „Páčilo sa mi viac dievčat, ale ani u jednej som to necítil na sto percent. S jednou spolužiačkou sa kamarátim trochu viac, ale zatiaľ to nie je vzťah. Mať niekoho len preto, aby som nebol sám, nechcem. Radšej si počkám,“ zdôvodní rozumne.

933798:fullwidth:true:true:true

Tomáš Bezdeda priznal, že psychika dostala riadne zabrať.

Jednu si vyhliadol

Pokiaľ by mala byť v hre niektorá zo spolužiačok, Tomášovi už veľa času nezostáva. Ak mozgové bunky a Pán Boh dajú, bude si už o rok písať pred meno titul inžinier. Ako je známe, študuje ekonómiu a tretí, bakalársky ročník si musel zopakovať.

„Nestihol som sa učiť. Bola zima, plesová sezóna, skúšali sme šťastie v Eurovízii, a ako na potvoru bolo práve skúškové obdobie,“ smeje sa. Štvrtý ročník už uzavrel a na jeseň začne posledný, piaty.

„Keď som to už dotiahol tak ďaleko, nevzdám to,“ hovorí rozhodne a dodá, že ho tá ekonómia vyslovene baví: „Zaujímavé veci sú to.“

Do začiatku semestra však má ešte čas, a preto sa pustil do tvorby tretieho radového albumu. Keďže ho v éteri nepočuť často, mnohí sa pýtajú, čo ten Bezdeda vlastne robí.

„Hrávam so svojou kapelou. Toho roku sme letné festivaly veľmi nehrali, skôr firemné večierky a iné akcie. Zatiaľ ma uživia, nesťažujem si a hranosť v rádiách veľmi ovplyvniť neviem.“ Nedávno si vo svojom rodnom meste prenajal novú skúšobňu v blízkosti skupiny AYA. S jej spevákom Borisom Lettrichom už roky úzko spolupracujú na nových pesničkách. Od čias SuperStar sa Tomáš posunul aj autorsky, aj sa vyspieval, čo by sa malo prejaviť na pripravovanej novinke. Nie je však tvrdohlavý a rád si dá poradiť: od Borisa, Juraja Kupca, Marcela Buntaja či Juraja Topora z Tublatanky.

A ešte má jeden sen: „Veľmi rád by som naspieval dueto s Nelou Pociskovou. Je to super človek a vynikajúca speváčka. Veľmi by ma potešilo, keby súhlasila.“

Predchádzajúci album venoval takmer celý svojej vtedajšej láske Adele Banášovej. Tá je teraz bez partnera, Tomáš je tiež sám... Vie si predstaviť, že by sa k sebe niekedy vrátili?

„Záleží na tom, v ktorej galaxii. Poučil som sa, už nehovorím nikdy, ale zatiaľ tomu nič nenasvedčuje. Budem rád, keď ostaneme kamarátmi, vážim si ju a bolo by mi ľúto, keby sme na seba zanevreli. Čo bude ďalej, nechám na osud.“

© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×