Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Odpoveď je v detstve?

16.06.2011 (25/2011) Zdá sa, že na prvý pohľad neviditeľné psychické problémy človeka, ktorý vošiel do nášho povedomia ako slovenský kanibal, majú korene hlboko v detstve.
Odpoveď je v detstve?
1 fotografia v galérii
Renáta Klačanská, šéfredaktorka
Autor fotografie: Život

Priamu odpoveď na otázku, prečo sa to stalo, už nezíska nikto, napokon, aj keby Matej Čurko prežil, neznamená to, že by sme dokázali pochopiť jeho vysvetlenie. Rekonštrukcia jeho správania cez spomienky bývalých spolužiakov a prekvapujúce zistenie, že už ako štrnásťročný chlapec zobral do ruky nôž na kamaráta, však naznačujú, že ukrývané besy neudreli v jeho prípade len tak z ničoho nič. Čo sa dialo s talentovaným chlapcom po tom, ako pravdepodobne absolvoval liečenie? Článok Bodol kamaráta čítajte od s. 8.

Rozhovory s úspešnými ľuďmi, ktorí vo svojom fachu siahajú na vrchol, patria k veľmi motivujúcim. Taký je aj rozhovor so scénografom, ktorý študoval na Slovensku a dnes mu patria svetové operné scény. Ako sa to stalo? Návod nájdete od s. 26.

Prvý slovenský politik, ktorý zverejnil svoju homosexualitu, bude pútať pozornosť ešte nejaký čas. Sám predpokladá, že sa v parlamente stane „zaujímavým objektom“ na prezentáciu štipľavých bonmotov. Možno. A možno je naivný a dočkáme sa aj v parlamente reálnej zrážky dvoch rozdielnych svetov. Príbeh náhle objaveného poslanca Fořta nájdete na s. 12. Prajeme vám dobré čítanie a pekný týždeň :-).

© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×