Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Speváčka Misha: Už nepotrebujem byť na čele rebríčkov

23.12.2010 (52/2010) Za posledné tri roky sa v Mishinom živote udialo veľa zmien. Smrť otca, úraz, rozchod s priateľom, zmena bydliska, to všetko ju ovplyvnilo.
Speváčka Misha: Už nepotrebujem byť na čele rebríčkov
7 fotografií v galérii
Misha už nechce vymetať žúry s príčeskom po zadok.
Autor fotografie: Archív

To všetko ovplyvnilo podobu jej najnovšieho albumu. Možno preto je najlepší, aký kedy vydala. Žije tak, ako ho pomenovala. Ako nikdy predtým. S dobrým i so zlým, čo jej osud priniesol do cesty.

Z postele na korčule

Prvú pesničku na albume venovala otcovi, ktorý zomrel pred dva a pol rokom. „Nemali sme ideálny vzťah, bol na mňa prísny a mala som pred ním veľký rešpekt. Napriek tomu mi chýba, a preto som mu venovala jednu zo skladieb.“ Minulý rok v auguste mala úraz Misha. Poranený stavec ju na štyri mesiace vyradil zo života. „Napriek tomu, že som tri mesiace iba ležala, schudla som sedem kilogramov, ale potom sa mi to vrátilo, pretože som synovcovi Leovi vypekala palacinky,“ smeje sa. Operáciu podstúpiť nemusela, ale po celý ten čas sa nedokázala venovať ničomu. Športu už vôbec.

„Taký stavec sa zrastá celý rok. Nakoniec som však zákaz lekárov porušila o dva mesiace skôr a postupne som si na hrádzi odkorčuľovala dvesto kilometrov. Chcela som tisíc, lenže to som už musela do štúdia.“ Jednotlivé skladby vznikali práve pri korčuľovaní. Dôkazom toho, že sa mu venovala intenzívne niekoľko mesiacov, je opäť štíhlejšia speváčka. Počas korčuliarskej sezóny vstáva ráno o pol siedmej a o hodinku už fičí s vetrom opreteky.

„Dávam si obligátnych 18 kilometrov denne, čo mi trvá necelú hodinu,“ prezrádza. „Idem, v ušiach slúchadlá, držím bpm podľa hudby a vtedy mi prichádzajú na um najlepšie veci, lebo mám čistú hlavu po spánku. Preto nosím v zadnom vrecku diktafón a hneď si to nahrám.“ Pozorný poslucháč si nemohol nevšimnúť, že mnoho skladieb venovala Misha láske a vzťahom. V médiách sa viackrát objavilo, že speváčkina láska s diplomatom Ondrejom sa pre diaľku skončila. Dva roky po návrate z New Yorku bol na Slovensku a teraz ho povinnosti zaviali znova na štyri roky do Ameriky. „My sa stále rozprávame, zostali sme priatelia a nevieme, čo bude. Je to tak ďaleko, nepraktické, komplikované,“ stručne zhrnie túto tému.

696112:gallery:true:true:true

S bývalým priateľom Ondrejom má stále priateľský vzťah.

Nový domov, vlastný dizajn

V súčasnosti ju najviac zamestnávajú letný dom vzdialený vyše sto kilometrov od Bratislavy a nový byt v hlavnom meste. Víkendový dom si vysnívala ešte ako študentka vysokej školy. „Asi jedenásť rokov som bývala po internátoch a privátoch. Živila som sa ako prekladateľka a tlmočníčka z angličtiny. Dostala som napríklad dvestostranový preklad a mňa išiel šľak trafiť v tých starých bytoch s čiernym nábytkom a umakartovými stenami. Vtedy som si sľúbila, že raz si kúpim dom na vidieku.“

Misha je totiž náročná na priestor, v ktorom býva, potrebuje krásny interiér. Nie snobsky drahý, ale jej. Pred dvoma týždňami speváčke odovzdali nový byt, ktorý práve zariaďuje. „Nový som platila starým, preto som bola rada, že mám dom, kam som sa dočasne presťahovala. Z okna som pozorovala srnky a tešila sa z príjemných susedov.“ Spolu so svojimi fanúšikmi, ktorí rastú s ňou, dáva svojim domácnostiam tvár. Podkrovie domu, kde by sa vraj dali robiť unplugged koncerty pre sto ľudí, vyzdobila sama.

„Nafotila som si rôzne hudobné nástroje, dala som ich zväčšiť, potom som ich povystrihovala a vlastnoručne nalepila. Ešte potrebujem dofarbiť steny, aby z toho vznikol taký street art, ale teraz na to nemám čas.“ Podobne tvorivo pristupuje aj k bytu. Keď napríklad potrebovala dve šesťmetrové skrine, aby si mala kam odložiť veci, objednala si obyčajné biele a na každé štvrté dvere nalepila zrkadlo. Zvyšok si dotvorí sama. Opäť fotografiami predmetov, ktoré má rada. Do pracovne pribudne i dielko fanúšičky Robiny, ktorá Mishinu fotografiu prerobila na grafický tízer, gro ktorého tvoria názvy Mishiných piesní.

696111:gallery:true:true:true

Podkrovie domu, kde by sa vraj dali robiť unplugged koncerty pre sto ľudí, vyzdobila sama.

Obal albumu dala speváčka tentoraz nafotiť svojmu fanúšikovi, talentovanému fotografovi Jurymu Krajčíkovi. „Dnes som, po všetkých skúsenostiach, kompletne zaradený dospelý človek. Nechcem vymetať žúry s príčeskom po zadok, nepotrebujem vysoké čísla predaja ani byť na špičke hitparády. Väčšiu cenu pre mňa má okruh priateľov, s ktorými sme na jednej vlnovej dĺžke. Mnohí z nich sú moji fanúšikovia, ktorí sú so mnou od začiatku mojej speváckej kariéry. Veľa ľudí v mojom veku má rodinku, aj ja by som chcela, ale všetko mať nemôžem, to musí prísť.“

Kde a s kým teda Misha prežije tohoročné Vianoce? Vraj ešte nevie. „Teraz mám dva krásne priestory a v jednom z nich by som chcela byť. V byte ešte nemám kuchynskú linku, takže najlepší by bol asi dom,“ premýšľa nahlas. Jedno vie určite, do rodných Michaloviec nepôjde. „Mám veľkú rodinu, mám s kým byť, len sa rozhodnúť. Možno príde brat s rodinou za mnou, aj Ondrej priletí domov... Uvidíme. Našťastie, som flexibilná a stačí mi, keď to budem vedieť deň vopred.“

© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×