Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Hviezda Pomády Olivia Newton-John prežila horor: Bez stopy sa jej stratil partner!

18.03.2017 Vedeli ste, že štvornásobná držiteľka Grammy je vnučkou nositeľa Nobelovej ceny za atómovú fyziku?
Hviezda Pomády Olivia Newton-John prežila horor: Bez stopy sa jej stratil partner!
5 fotografií v galérii
Herečka a speváčka Olivia Newton-John.
Autor fotografie: Northfoto

Speváčka si vydobyla miesto na vrchole mnohými hitmi v niekoľkých žánroch, rovnako dobre jej svedčí pop aj country. Obrovské sympatie si získala i zanietenou propagáciou zdravej výživy a osvety v oblasti rakoviny prsníka, ktorú sama prekonala.

Na svet prišla v Cambridge, jej otec bol z Wallesu a matka pochádzala z Berlína. Starý otec z matkinej strany, Max Born bol ten slávny starý otec s Nobelovou cenou. Ale nie iba on je slávnym predkom, v rodostrome v línii matkinej rodiny je mnoho slávnych a prominentných právnikov z 19. storočia. A ako sa dostali Bornovci do Británie? Tak ako mnohé rodiny so židovskými koreňmi sa z obavy pred vojnou z Berlína odsťahovali i oni.

Olivia ako Sandy v legendárnom muzikáli Pomáda. 5 fotografií v galérii Olivia ako Sandy v legendárnom muzikáli Pomáda. Zdroj: MovieStillsDB

Olivia bola jedno z troch detí Helene a Brinkleyho. Otec bol úradníkom v tajnej službe a pracovné cesty celú rodinu zaviali až do Austrálie. Na tomto kontinente sa začala jej spevácka kariéry. Už ako štrnásťročná založila prvú kapelu s kamarátkami. Vystupovali v menších lokáloch, ale ich popularita rástla. Oliviu čoskoro bolo počuť z rozhlasového vysielania. Začala spolupracovať s inými umelcami, nahrávala duety. Svoju sľubne sa rozvíjajúcu kariéru posilnila i víťazstvom v televíznej talentovej súťaži. Súčasťou výhry bolo i turné po Británii.

V roku 1966 nahrala svoj prvý singel pod krídlami spoločnosti Decca records. Do Británie ju nasledovala jej kamarátka a vytvorili spolu duo Pat and Olivia. Koncertovali po európskych nočných kluboch a získavali fanúšikov. Keď sa kvôli vízam Pat musela vrátiť domov, Olivia ďalej pracovala na svojej kariére. V roku 1971 jej vyšiel debutový album, na ktorom nájdete aj pesničku, ktorú pre ňu napísal Bob Dylan. A potom to už išlo rýchlo. Začala získavať ocenenia, súťažila za Britániu v Eurovízii a prišla aj prvá cena Grammy. Okrem popu začala spievať i country pesničky a nie všetci boli tým nadšení. Konzervatívni milovníci tohto žánru tvrdili, že dobré country môže robiť len tenm kto ho má v krvi o dnarodenia, nie hocijaká Austrálčanka. Lenže jej nahrávky mali aj veľa fanúšikov a umiestňovali sa v rebríčkoch.

S Johnom Travoltom vytvorili jednu z najobľúbenejších filmových dvojíc. 5 fotografií v galérii S Johnom Travoltom vytvorili jednu z najobľúbenejších filmových dvojíc. Zdroj: moviestillsdb.com

V roku 1978 dostala ponuku zahrať si vo filmovej verzii broadwayského muzikálu Pomáda po boku Johna Travoltu. Jej prvá reakcia bola, že je na to stará (v tom čase mala 28 rokov a mala hrať stredoškoláčku). Nakoniec súhlasila, ale bolo treba urobiť menšiu zmenu v scenári. Postava, ktorú mala hrať, pôvodne pochádzala z USA, ale vzhľadom na silný Oliviin austrálsky prízvuk z nej museli spraviť austrálčanku. Z Pomády sa stal obrovský kasový trhák a pesničky z neho sa držali na vrcholoch mnohých svetových hitparád, vychádzali na singloch, ktoré si vyslúžili zlaté a platinové ocenenia. Olivia si za herecký výkon vyslúžila Zlatý Glóbus a za naspievanie jednej z piesní nomináciu na Oscara.

To, čo urobila postava Sandy vo filme, urobila aj Olivia so svojou kariérou. Zahodila imidž slušného dievčaťa a stala sa z nej divoška, ktorá spieva pesničky v rýchlom tempe. Za najúspešnejší album sa považuje Physical z roku 1981. Predalo sa ho dosť na to, aby bol platinový a zapísal sa do zoznamu najúspešnejších albumov osemdesiatych rokov. A vlastne až dodnes je medzi fanúšikmi milovaný. KU každej pesničke začala točiť videoklipy, ktoré výrazne pomáhali zvyšovať popularitu. Pomáda však nie je jediný muzikál, v ktorom hrala. Xanadu bol tiež úspešný, ale obrovský boom, aký spôsobila Pomáda, sa nezopakoval. S koncom osemdesiatych rokov začala krivka jej popularity upadať. Neprišiel žiadny ďalší bombastický úspech, iba tiché užívanie si pozície, ktorú si vybudovala. V tom čase sa vydala a porodila svoju jedinú dcéru.

Herečkinej dcére Chloe Rose Lattanzi vyčítajú, že si ničí krásu plastickými operáciami. 5 fotografií v galérii Herečkinej dcére Chloe Rose Lattanzi vyčítajú, že si ničí krásu plastickými operáciami. Zdroj: Getty Images

O comeback sa Olivia Newton-Johnová pokúsila v roku 1992. Chystala sa veľké turné, keď jej zistili rakovinu prsníka. Podstúpila liečbu, ktorá bola našťastie úspešná. Od toho momentu sa z nej stala zanietená propagátorka prevencie, zdravého životného štýlu a výskumu tohto onkologického ochorenia. Dokonca sa v Austrálii stala spolumajiteľkou zariadenia na doliečovanie onkologických pacientiek.

Ešte intenzívnejšie sa tejto oblasti venovala po tom, čo jej známym zomrela na rakovinu iba štvorročná dcérka. Olivia sa stala členkou mnohých dobročinných organizácií. Choroba a kontakt s trpiacimi poznačili aj jej umelecké videnie. Zmenil sa jej prístup k hudbe, začala sama písať piesne, do ktorých zakomponovala smutné a ťaživé momenty zo života, ktoré prežila. V roku 2005 vydala album v USA a zisky z neho idú do posledného centa na výskum rakoviny prsníka, a o rok na to nasledoval ďalší charitatívny album. V roku 2008 založila v Melbourne onkologickú kliniku.

Od roku 2008 je vydatá za Johna Easterlinga. 5 fotografií v galérii Od roku 2008 je vydatá za Johna Easterlinga. Zdroj: Northfoto

Jej manželom bol do roku 1995 Matt Latanzzi, s ktorým má dcéru Chloe. Po jej boku sa potom deväť rokov ukazoval kameraman a osvetľovač Patrick McDermott. Nerozišli sa, Patrick sa jedného dňa počas výletu stratil. V roku 2008 sa speváčka tajne vydala za zakladateľa a prezidenta firmy na výrobu prírodnej kozmetiky Johna Easterlinga. Hoci sa okolo jej osoby nedeje veľký rozruch, stále spieva a koncertuje, dokonca aj kade-tade po svete. Ak by ste ju chceli vidieť naživo, v apríli máte šancu v USA.

 


Beyoncé sa na dvojičky pripravuje vo veľkom: Môže toľko stáť detská izba?
Susedia premenili pozemky za dedinou na skládku: Naozaj si môžu na vlastnom robiť, čo chcú?
V Číne prekážky nepoznajú: Takúto vlakovú trať ste ešte nevideli!

© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×