Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nový Seat Ibiza prerástol súrodencov a pripomína väčší Leon: Je toto skutočne ešte malé auto?

17.03.2017 (11/2017) Nová modulárna platforma MQB A0 je základom novej Ibizy, ktorá tak získala pred svojimi koncernovými súrodencami technický náskok.
Nový Seat Ibiza prerástol súrodencov a pripomína väčší Leon: Je toto skutočne ešte malé auto?
4 fotografie v galérii
Seat Ibiza
Autor fotografie: Auto Bild

Nová Ibiza je síce o dva milimetre kratšia ako tá stará (4,06 m), ale má o 95 mm predĺžený rázvor, náprava je o 87 mm širšia, čo sa prejavilo vo zväčšení kabíny. Je toto skutočne ešte malé auto?

Spredu pripomína väčší Leon. Diódové svetlomety budú za príplatok, nabrúsené hrany a ostré prelisy sú štandardom. 4 fotografie v galérii Spredu pripomína väčší Leon. Diódové svetlomety budú za príplatok, nabrúsené hrany a ostré prelisy sú štandardom. Zdroj: Auto Bild

Interiérové proporcie sú naozaj bujné. Vpredu sa dobre cíti aj postava s výškou dva metre, ani lakte nemusíme mať sklopené. Sedadlá sa rozšírili o viac ako štyri centimetre. Zadní pasažieri majú o 3,5 centimetra viac miesta na nohy. Proporčne k tomu narástol aj batožinový priestor. Oproti predchodcovi sa zväčšil o 63 litrov na súčasných 355 litrov. Na porovnanie, aktuálne Polo má 280 litrov.

Vitajte v malom aute budúcnosti. Nová Ibiza ma prehľadný kokpit a na želanie aj veľký osempalcový dotykový displej informačno-zábavného systému. 4 fotografie v galérii Vitajte v malom aute budúcnosti. Nová Ibiza ma prehľadný kokpit a na želanie aj veľký osempalcový dotykový displej informačno-zábavného systému. Zdroj: Auto Bild

Ibiza si dokonca dovoľuje drzo konkurovať veľkému bratovi Leonovi: príplatkový displej zábavno-informačného systému má osempalcovú uhlopriečku, Full Link s Apple CarPlay, Android Auto a MirrorLink. Nechýba ambientné podsvietenie, asistent jazdy v zápche alebo adaptívny tempomat.

Najnovšia Ibiza sa bude vyrábať ako päťdverový hatchback. Trojdverová verzia a kombi z plánov vypadli. 4 fotografie v galérii Najnovšia Ibiza sa bude vyrábať ako päťdverový hatchback. Trojdverová verzia a kombi z plánov vypadli. Zdroj: Auto Bild

Predaj novinky by sa mal začať v mesiaci jún a vstupná cena sa odhaduje na 13 000 eur. K dispozícii bude litrový trojvalec TSI s výkonom 95 alebo 115 koní, neskôr príde aj výborný nový štvorvalec 1,5 TSI (150 koní). Naftový motor 1,6 TDI bude v Ibize v troch výkonových stupňoch: 80, 95 a 110 koní.

 


 

Beyoncé sa na dvojičky pripravuje vo veľkom: Môže toľko stáť detská izba?
Susedia premenili pozemky za dedinou na skládku: Naozaj si môžu na vlastnom robiť, čo chcú?
V Číne prekážky nepoznajú: Takúto vlakovú trať ste ešte nevideli!

© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×