Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Úžasný príbeh o pomoci: Z ťažkých depresií ho dvakrát vytiahol štvornohý priateľ!

13.03.2017 (10/2017) Každý z nás má vraj dvojníka. Možno práve teraz kráča ulicou Paríža… To len vy veríte, že ste – originál! A neplatí to len o ľuďoch.
Úžasný príbeh o pomoci: Z ťažkých depresií ho dvakrát vytiahol štvornohý priateľ!
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock‎

V mladosti som mal psíka. Volal som ho Fredy. Našli sme ho na ulici a vždy sme sa smiali na jeho pozoruhodnom výzore. Takého, ako bol on, by človek ďalšieho ťažko našiel. Mal krátke nôžky, niekde dlhé chlpy, niekde krátke. Jedno uško mu vždy stálo, druhé mal spadnuté. Celé telo mal pokryté bielou srsťou, až na dva hnedé fliačky, ktoré mu zdobili pravé očko a bruško. Keď sme boli spolu na prechádzke, ľudia nás často zastavovali. Pýtali sa, čo je Fredy za rasu. S úsmevom som vždy odpovedal, že je to „mixteriér“, originál, akého už inde na svete nenájdete.

Fredy bol môj verný kamarát. V mladosti som trpel depresiami a bol to práve on, kto ma vytiahol von a ukázal mi, že svet v slnečných lúčoch vie byť krásny. Život však letí rýchlo. Nedávno som oslávil štyridsiatku. Fredy má svoj život už dávno za sebou, ale ja na neho jednoducho nedokážem zabudnúť.

Moja depresia sa zhoršovala. Bol som sám, prišiel o prácu, nemal som priateľov. Zdalo sa mi, že život nemá zmysel. V jeden pochmúrny deň som chcel ísť do obchodu. Otvoril som bránu a pred ňou sedel – psík. Pozrel som sa na neho a zajakal sa: „Fredy?” Pes zaštekal. Fredy to však byť nemohol, zomrel pred dvadsiatimi rokmi. Bola to jeho kópia! Tie isté tmavé fľaky na bielej kožušinke, padnuté uško, ten istý pohľad, štekot…

Ako je to možné? Že by ma prišiel zachrániť ďalší Fredy? Ako sa dostal práve pred moje dvere? Prečo tu čaká? Azda moje depresie privolali ďalšieho záchrancu? Psíka som vpustil dnu. Stal sa mojím verným priateľom, ktorý vždy vedel, ako mi pomôcť alebo ma rozveseliť.

 


Beyoncé sa na dvojičky pripravuje vo veľkom: Môže toľko stáť detská izba?
Susedia premenili pozemky za dedinou na skládku: Naozaj si môžu na vlastnom robiť, čo chcú?
V Číne prekážky nepoznajú: Takúto vlakovú trať ste ešte nevideli!

© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×