Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Saudskoarabská princezná dobýja svet módy: Bude riadiť prestížny módny magazín!

01.03.2017 Je saudskoarabská princezná, nenosí hidžáb ani burku a všetkým arabským ženám robí vo svete hlasné meno.
Saudskoarabská princezná dobýja svet módy: Bude riadiť prestížny módny magazín!
4 fotografie v galérii
Deena Aljuhani Abdulazíz robí arabskému svetu veľké meno.
Autor fotografie: Getty Images

Deena Aljuhani Abdulazíz (41) je netradičnou členkou saudskoarabskej kráľovskej rodiny. Ani náhodou nestojí v pozadí svojho manžela a nie je len jeho výstavnou trofejou. S odhodlaním sa venuje vlastným záujmom a onedlho zrejme dosiahne vytúžený cieľ a zároveň sen. Princezná zakladá arabskú verziu ikonického módneho magazínu Vogue.

"Chcem, aby sa magazín stal milostným dopisom pre arabský svet," predstavila svoju víziu. Sama je milovníčkou módy a dnes patrí k najlepšie oblečeným ženám sveta, o ktorej sa hovorí v najpovolanejších kruhoch módnych kritikov. Hoci sa narodila v hlavnom meste Saudskej Arábie v Rijáde, vzhliadala k západnému zmyslu pre vkus a listovala vo všetkých módnych bibliách, ku ktorým sa dostala. Snívala o tom, že raz ju móda bude živiť a svoj sen si už dlhšie napĺňa.

Princezná je krásna žena a móde sa venuje roky. 4 fotografie v galérii Princezná je krásna žena a móde sa venuje roky. Zdroj: Getty Images

Hoci sa na ňu mnohí pozerajú ako na rozmaznanú princeznú z rozprávok o Tisíc a jednej noci, ona si svoj kráľovský status uvedomuje len okrajovo. "V Saudskej Arábii je 10-tisíc kráľovských členov a ja nie som kráľovského pôvodu a nie je mojou úlohou reprezentovať rodinu. Bola som prostou občiankou, kým som sa stala výsosťou. Chcem byť známa vďaka tomu, čo robím a nie vďaka titulu," hovorí skromne.

S manželom a saudskoarabským princom Abdulazízom bin Fahdom bin Nassírom bin Abdulazízom sa spoznala v Londýne, kde niekoľko rokov žila a pracovala s módou a od roku 1998 žijú v pokojnom manželstve. "Je môj najlepší priateľ a podporovateľ. Mám dosť silnú osobnosť, som tvrdohlavá. Ak je s tým hocijaký muž vyrovnaný, veľa to vypovedá," rozpráva o manželovi, ktorý je pred jej súčasnou životnou výzvou jej veľkou oporou. 

Módne prehliadky sú pravidelnou súčasťou jej dní. 4 fotografie v galérii Módne prehliadky sú pravidelnou súčasťou jej dní. Zdroj: Getty Images

Deena vyrástla v kultúre, ktorá ženám diktuje prísne pravidlá v obliekaní, no nikdy to pre ňu nebolo prekážkou. Prvky západnej a východnej kultúry spája do perfektného súladu. "Arabský svet má 250 miliónov žien. Sú určité veci, ktoré arabskú skúsenosť zjednocujú, no existujú aj rozdiely naprieč celému regiónu, ale ja ich poznám a zároveň sú určité parametre, ktoré sú akceptované naprieč kultúrami. Nahota je urážlivá rovnako ako náboženská symbolika," prezradila šéfredaktorka Vogue Arabia svoje vízie.

Deena móde rozumie a úspešne prepája východnú kultúru so západnou. 4 fotografie v galérii Deena móde rozumie a úspešne prepája východnú kultúru so západnou. Zdroj: Getty Images


Beyoncé sa na dvojičky pripravuje vo veľkom: Môže toľko stáť detská izba?
Susedia premenili pozemky za dedinou na skládku: Naozaj si môžu na vlastnom robiť, čo chcú?
V Číne prekážky nepoznajú: Takúto vlakovú trať ste ešte nevideli!

© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×