Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Zákon neplatí pre všetkých? V práci nám nepreplácajú voľno pri návšteve lekára, keď sa ozveme, je zle!

28.02.2017 (8/2017) Pri návšteve lekára máte nárok na pracovné voľno s náhradou mzdy, keďže ide o dôležitú osobnú prekážku v práci.
Zákon neplatí pre všetkých? V práci nám nepreplácajú voľno pri návšteve lekára, keď sa ozveme, je zle!
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Pracujem v jednom obchodnom reťazci ako predavačka. Majiteľka nášho obchodu nám nechce preplácať „péčka“, že keď ideme k lekárke, tak si to môžeme nadrobiť. I keď vieme, že zo zákona máme na to nárok. Nevieme sa už niekoľko rokov domôcť spravodlivosti. Keď sa ozveme, je zle.

Anna

Odpovedá advokát Mgr. Marcel Drgon, Advokátska kancelária Böhm & Partners

Pri návšteve lekára máte nárok na pracovné voľno s náhradou mzdy, keďže ide o dôležitú osobnú prekážku v práci. Ak sa na vás vzťahuje kolektívna zmluva, môže ňou byť tento nárok rozšírený. Nie je však neobmedzený. Poznáme dva druhy prípadov návštevy lekára. Ide o návštevu lekára samotným zamestnancom a ďalej sprevádzanie detí a iných členov rodiny, pri ktorých podobne platia určité podmienky a limity. Ak ide o vaše vlastné vyšetrenie alebo ošetrenie, je vám zamestnávateľ povinný poskytnúť platené voľno na nevyhnutne potrebný čas, no najviac na sedem dní v kalendárnom roku. Podmienkou však je, že ste lekára nemohli navštíviť mimo vášho pracovného času.

Ak ste presiahli sedem dní v kalendárnom roku, zamestnávateľ je vám aj v takom prípade povinný poskytnúť voľno, ale už iba neplatené. Ak by ste navštívili zdravotnícke zariadenie v súvislosti s tehotenstvom kvôli preventívnej lekárskej prehliadke a nešlo by to mimo pracovného času, takáto návšteva sa do sedemdňového limitu nepočíta a nárok na platené voľno v nevyhnutnom rozsahu máte vždy. Váš pracovný čas je však zrejme rozvrhovaný nerovnomerne a vtedy môže byť ťažké určiť, čo je návšteva lekára mimo pracovného času. Vedúca vám bude tvrdiť, že ste si zmenu mali nahlásiť tak, aby ste vtedy nešli k lekárovi a bude mať pravdu, ak pôjde o dlhodobo plánovanú návštevu. V takom prípade by ste si pracovnú zmenu mali zladiť so zamestnávateľom a k lekárovi ísť vo vašom voľne. Pri náhlych prípadoch vám zamestnávateľ pracovné voľno poskytnúť musí a nemôže žiadať, aby ste si návštevu lekára odpracovali inokedy.


Svoje otázky advokátovi Mgr. Marcelovi Drgonovi môžete posielať na e-mailovú adresu odbornici@zivot.sk

 

Beyoncé sa na dvojičky pripravuje vo veľkom: Môže toľko stáť detská izba?
Susedia premenili pozemky za dedinou na skládku: Naozaj si môžu na vlastnom robiť, čo chcú?
V Číne prekážky nepoznajú: Takúto vlakovú trať ste ešte nevideli!

© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×