Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Až po manželovej smrti zistila, kam mizli ich peniaze: Všetko mal premyslené!

21.02.2017 (7/2017) Vyberala som z knihovničky knihy a jedna mi vypadla. Otvorila sa a na dvojstrane sa objavili peniaze!
Až po manželovej smrti zistila, kam mizli ich peniaze: Všetko mal premyslené!
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Manžel bol literát. Hoci na dôchodku, stále ešte niekde niečo publikoval a poštár mu nosil honoráre. Bol konzervatívny a nikdy si neotvoril v banke účet. Niečo z tých peňazí mi vždy dal a časť si odložil. Nikdy neprezradil kde. Tvrdil, že chlap má mať vždy peniaze a nežobrať ich od ženy. Bol džentlmen. Keď ma pozval do viechy alebo do cukrárne, vždy platil zo svojho. Ale aj tak ma to škrelo. Ženská zvedavosť ma nútila prehľadať v byte miesta, kde by si peniaze mohol skrývať, no zbytočne.

Manžel náhle zomrel. Bol to šok, samozrejme, aj keď už mal svoj vek. Deti sme nemali a ja som zrazu zostala vo veľkom byte sama. Mala som malý dôchodok, a tak som začala uvažovať nad výmenou bytu. Odobrila mi to aj neter a sľúbila mi pomôcť. No presťahovať sa do menšieho znamená zbaviť sa mnohých vecí. A to je ťažké. Manželove obleky som podarovala. Najskôr som však prehľadala všetky vrecká, ale okrem drobných v nich nebolo nič.

Najviac ma ťažila manželova knižnica. Množstvo kníh a mnohé v maďarčine a nemčine. Manžel totiž tie jazyky perfektne ovládal. Napísala som ponukový list do knižníc, že im darujem knihy a z dvoch sa mi ozvali. A hneď sme si aj dohodli termín. A tak som začala vyberať najskôr tie cudzojazyčné knihy a ukladala som ich do pevných banánových škatúľ.

Zrazu mi jedna vypadla a mne skoro vypadli oči. Boli v nej peniaze. Aj v ďalšej. Konečne mi to došlo. Manžel si schovával peniaze do maďarských a nemeckých kníh, ktoré som ja nečítala. Mal ich tam v bezpečí. Listovala som v knihách a pribúdali mi bankovky. Netušila som, že raz objavím poklad. A v knihách!


Boli čarovné alebo si to iba namýšľala? Toto topánky len tak bežne nerobia!
Nové Čičmany? Kultúrny poklad Slovenska je na vymretie, život mu má vrátiť odvážna výstavba
Schwarzeneggerovi tlieska celý svet: Fanúšika za nenávistnú reakciu úplne uzemnil!

© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×