Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Bola smrť Falca samovražda? Najskôr podpásovka od manželky, potom zakázaná láska!

15.02.2017 (7/2017) V týchto dňoch by chystal oslavy šesťdesiatky, hudobná legenda Falco († 40) však už dávno nie je medzi živými. Okolo jeho tragickej smrti sú stále dohady.
Bola smrť Falca samovražda? Najskôr podpásovka od manželky, potom zakázaná láska!
3 fotografie v galérii
Rakúska hudobná legenda dobývala v deväťdesiatych rokoch prestížne hitparády.
Autor fotografie: Getty Images

Špekuluje sa dokonca o tom, či za osudnou autohaváriou rakúskeho dobyvateľa hitparád z 90. rokov nebola samovražda. Dôvod? Nešťastná láska! Pri príležitosti 19. výročia jeho smrti prehovoril vo vysielaní stanice Kabel eins: Falco – die ultimative Doku spevákov najlepší priateľ a niekdajší manažér Hans Reinisch. Tesne pred tragickou nehodou mal Falco opäť prepadnúť alkoholu a drogám, lebo prežíval citovo mimoriadne bolestivé obdobie. „Bol beznádejne zaľúbený,“ priznal Reinisch.

Vydržal dva roky

Falco, ktorý žil od roku 1996 v Dominikánskej republike, sa zahľadel do miestnej krásavice Seliny. Len šesť týždňov pred svojou smrťou ju stretol v mestečku Cabarete. Dokonca sa tam presťahoval, aby bol v jej blízkosti a mohol sa s ňou čo najčastejšie stretávať. Selinin otec a zároveň starosta mesta bol však proti ich vzťahu. Pre spevákovu divokú minulosť údajne zakázal dcére, aby sa s ním stretávala a ona sa musela podriadiť jeho vôli. Pre Falca, ktorý bol v tom čase už dva roky „čistý“, to mal byť spúšťač na návrat k starému démonovi. V kritickom období podľa Reinischa užíval enormné dávky drog a alkoholu, čo nakoniec potvrdilo aj vyšetrovanie nehody zo 6. februára 1998. Keď sa Falcov džíp neďaleko mesta Puerto Plata zrazil s autobusom, jeho vodič ani zďaleka nebol triezvy. Okrem 1,5 promile mu objavili v krvi aj stopy po kokaíne a marihuane. Po prevoze do miestnej nemocnice podľahol ťažkým zraneniam.

Falco s hercom a spevákom Petrom Alexandrom počas jednej zo šou v televízii ZDF. 3 fotografie v galérii Falco s hercom a spevákom Petrom Alexandrom počas jednej zo šou v televízii ZDF. Zdroj: Getty Images

Nedostižný Amadeus

Jeden z najslávnejších Rakúšanov, vlastným menom Johann Hölzel, sa narodil 19. februára 1957 vo Viedni ako jeden z trojičiek, on jediný však prežil. Už od detstva bolo badať jeho obrovský hudobný talent. Na prvom piane od mamy vedel už v piatich rokoch zahrať vyše tridsať skladieb. Po vojne sa prihlásil na viedenské hudobné konzervatórium, postupne prešiel skupinami Spinning Wheel, Hallucination Company, Transformer Station či Drahdiwaberl a účinkoval na divadelných hudobných scénach. Prvý úspech zaznamenal s hitom Der Kommissar v roku 1982, prienik medzi skutočné legendy však prišiel až s hitmi Jeanny a predovšetkým Rock Me Amadeus. Išlo o vôbec prvú a dosiaľ jedinú nemecky spievanú skladbu, ktorá vyhrala americkú hitparádu.

Štátny pohreb

Predal vyše 60 miliónov albumov, lenže potom začala jeho hviezda pomaly upadať. Aj v súkromí mal Falcov život na míle ďaleko k ideálu, manželstvo s Isabellou Vitkovicovou sa rozpadlo už po desiatich mesiacoch. Až po siedmich rokoch od narodenia dcéry sa navyše z krvných testov dozvedel šokujúcu správu, že dieťa nie je jeho. V roku 1996 sa odsťahoval do Dominikánskej republiky, kde plánoval veľký hudobný comeback. Ten mu však zmarila osudná zrážka s autobusom. Falcovo telo dopravilo do jeho rodiska špeciálne lietadlo spoločnosti Lauda Air, rakúska vláda mu vystrojila štátny pohreb so všetkými poctami. Jeho rakvu na viedenskom Centrálnom cintoríne niesli motorkári Outsidern, ktorí účinkovali aj v klipe Rock Me Amadeus. Na hudobný vrchol sa vrátil, paradoxne, až po odchode do hudobného neba. Album Out of the Dark (Into the Light) išiel na dračku, len v Nemecku a Rakúsku ho predali dva milióny kusov.

S bývalou manželkou Isabellou Vitkovicovou a dcérou. Nakoniec sa ukázalo, že nie je jeho. 3 fotografie v galérii S bývalou manželkou Isabellou Vitkovicovou a dcérou. Nakoniec sa ukázalo, že nie je jeho. Zdroj: Getty Images


Gwyneth Paltrow je poriadna divoška: Fanúšikovia sú z jej sexuálnych rád v rozpakoch!
U lekára
Zbojnícky guláš

© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×