Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ivanka Trump vysvetľovala: Členka prezidentovho tímu jej vyrobila poriadny problém!

14.02.2017 Na Grammy sa stalo, čo všetci očakávali, no inde vo svete sa diali i prekvapujúce veci. Smutné aj šokujúce.
Ivanka Trump vysvetľovala: Členka prezidentovho tímu jej vyrobila poriadny problém!
7 fotografií v galérii
Ivanke Trumpovej vyrobila členka prezidentovho tímu poriadny problém.
Autor fotografie: Reuters

Tak ako sa minulý rok predpokladalo, na tohoročnom udeľovaní cien Grammy bola najväčšou hviezdou Adele. Jej album s názvom 25 vyšiel krátko po minuloročnej Grammy a už podľa prvých ohlasov bolo jasné, že tento rok bude žať ocenenia.

Z ceremoniálu si odniesla až päť zlatých gramofónikov, z toho tri v hlavných kategóriách – za najlepší popový album, najlepšiu popovú pesničku a za nahrávku roka. V ďakovnej reči vzdala poctu kolegyni Beyoncé, tá zažiarila na pódiu v nádhernej zlatej róbe predstavujúcej africkú bohyňu plodnosti. Tehotná Beyoncé premenila z deviatich nominácií iba dve, no náladu jej to nepokazilo.

Beyoncé zaujala na Grammy ako očarujúca bohyňa plodnosti. 7 fotografií v galérii Beyoncé zaujala na Grammy ako očarujúca bohyňa plodnosti. Zdroj: Reuters

Spomedzi ďalších ocenených spomeňme už nežijúceho Davida Bowieho. Album Blackstar vyšiel po jeho smrti a cez víkend získal až päť cien, okrem iných sa titulná skladba z neho stala najlepšou rockovou piesňou. Grammy však opäť poznačili technické problémy. Adele po zlých minuloročných skúsenostiach, keď jej nevyšlo vystúpenie, si nechcela „trapas“ zopakovať. Pri pocte zosnulému Georgeovi Michaelovi sa jej nepodarilo včas nastúpiť. Zastavila hudbu a so slovami: „Toto nemôžem pokaziť, začnem znovu,“ odpálila perfektný výkon.

Filmy a súdy

Britské filmové ceny sú vždy generálkou na Oscara. Ak film ocenia Angličania, je viac než isté, že zaboduje aj za veľkou mlákou. Muzikálovú romancu La La Land zrejme čaká presne tento osud. V Británii získala päť cien a celkom isto na Oscaroch premení niečo zo štrnástich nominácií na nablýskanú sochu.

Vyzerá to tak, že romanca La La Land je naozaj megahit. 7 fotografií v galérii Vyzerá to tak, že romanca La La Land je naozaj megahit. Zdroj: Northfoto

Kylie Minogue sa súdila s členkou rodinného klanu Kardashianových. Kylie Jenner, jedna zo sestier, chcela zo svojho krstného mena urobiť obchodnú značku. To sa však nepáčilo austrálskej speváčke, ktorá pod svojím krstným menom pôsobí v hudobnom biznise už tridsať rokov. Jej právnik podal sťažnosť na Americký úrad pre patenty a obchodné značky a uspel. V prospech speváčky zahralo, že má už dávno zaregistrovanú doménu kylie.com a nepochybne vzali do úvahy aj to, že Minogue je medzinárodne uznávaná umelkyňa a venuje sa i charite. Jenner s ňou naozaj nemôže súperiť, pretože je iba tvárou z reality show. Svoje obchodné aktivity bude musieť promovať pod iným menom.

Kylie Minogue môže byť spokojná, značku si uchránila. 7 fotografií v galérii Kylie Minogue môže byť spokojná, značku si uchránila. Zdroj: Northfoto

Odchody

Z Los Angeles prišla v nedeľu smutná správa. Vo veku 76 rokov zomrel fenomenálny džezový muzikant Al Jarreau. Na hudobnej scéne pôsobil takmer päťdesiat rokov, koncertoval s najväčšími hviezdami džezu, soulu i popu. Minulý rok odohral päťdesiat koncertov, okrem iného aj v Bielom dome. Minulý týždeň ho hospitalizovali pre celkovú vyčerpanosť. Hoci vo štvrtok oznámili, že jeho stav sa zlepšuje, v nedeľu prišiel koniec. Smútia i fanúšikovia úplne iného žánru – v Česku zomrela legendárna speváčka ľudových piesní Jarmila Šuláková († 87). Títo dvaja si asi ani v nebi spolu nezanôtia, ale ich fanúšikom na zemi zostali aspoň nahrávky.

Adele 7 fotografií v galérii Adele Zdroj: Northfoto

Karnevaly sú!

V Nice a Benátkach sa tento rok konajú slávne karnevaly za prísnych bezpečnostných opatrení. Do Nice prišlo na otvorenie štyristotisíc ľudí a po minuloročnom vražednom incidente, pri ktorom kamionista zabil niekoľko desiatok ľudí, sa bolo treba postarať, aby sa nič podobné nezopakovalo. Preto sa karneval prvýkrát koná za zábranami a organizátori najali firmu, ktorá sa stará o bezpečnosť na letisku.

Karneval v Nice si v prvý deň prišlo pozrieť 400-tisíc návštevníkov. 7 fotografií v galérii Karneval v Nice si v prvý deň prišlo pozrieť 400-tisíc návštevníkov. Zdroj: Northfoto

Na plochu, kde sa karneval koná, je pripravených 36 vstupov, kde každého návštevníka detailne prezrú agenti. Zakázané sú všetky masky, ktoré by mohli vzbudzovať neporozumenie, zbrane aj vo forme replík. O tom, že by sa karneval nekonal, sa vôbec neuvažovalo. V Benátkach odštartovali karneval pompéznym predstavením na vode. Aj tu posilnili bezpečnostné opatrenia a nepripustili, že by sa karneval, ktorý píše svoju tradíciu od roku 1162, nekonal.

Módne klebietky

Uplynulo presne sedemdesiat rokov od prvej veľkej prehliadky Christiana Diora. Kolekcia, ktorú na nej predstavil, znamenala obrovský míľnik v odievaní. Ženám, ktoré počas druhej svetovej vojny museli na seba preberať mužské roly, vrátil Dior ich ženskú krásu a krehkosť. Desať rokov po tomto triumfe zomrel na infarkt a v nekrológu niekto napísal: „Boh si ho povolal do neba, aby tam obliekol anjelov.“

Ivanka sa so svojou dokonalou rodinkou stará o dobrý imidž novej prezidentskej rodiny. 7 fotografií v galérii Ivanka sa so svojou dokonalou rodinkou stará o dobrý imidž novej prezidentskej rodiny. Zdroj: Northfoto

A keď už sme pri móde – dosť veľkú drzosť si dovolila Kellyanne Conway, poradkyňa novozvoleného amerického prezidenta. Priamo z Bieleho domu vyzvala občanov, aby si v obchodoch kupovali oblečenie značky Ivanka Trump. Pochopiteľne, okamžite sa za to na ňu zviezla vlna kritiky. K udalosti sa vyjadrovali politici, odborníci na ústavné právo, Trumpovi odporcovia i bežní ľudia. Poradkyňa svojím nešťastným odporúčaním vraj reagovala na to, že z niektorých obchodných reťazcov začali sťahovať tovar so značkou Ivanka Trump.

V New Yorku sa takmer nezačal Týždeň módy. Mesto zasypala obrovská nádielka snehu a Manhattan sa zmenil na klzisko. Nakoniec sa však podarilo zabezpečiť, aby všetky celebrity a dôležití ľudia z módneho biznisu dorazili bez ujmy na zdraví. Veď treba zhodnotiť, aké trendy pripravili návrhári na nadchádzajúcu sezónu!

 


Gwyneth Paltrow je poriadna divoška: Fanúšikovia sú z jej sexuálnych rád v rozpakoch!
U lekára
Zbojnícky guláš

© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×