Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Alžbeta II. sa nezdá: Po rokoch prasklo, ako vybabrala s rumunským diktátorom Ceaușescom!

02.02.2017 Veľká Británia má panovníčku, o akej zrejme snívajú v každom kráľovstve. Ani v spleti protokolu a pravidiel nestráca vlastnú hlavu.
Alžbeta II. sa nezdá: Po rokoch prasklo, ako vybabrala s rumunským diktátorom Ceaușescom!
2 fotografie v galérii
Alžbeta II.
Autor fotografie: Reuters

Veľká Británia je na nohách po tom, čo sa verejnosť dozvedela, že kráľovná Alžbeta II. (90) pozvala na oficiálnu návštevu krajiny amerického prezidenta Donalda Trumpa. Kráľovná tak urobila na odporúčanie vlády, ktoré sa okamžite stalo terčom kritiky veľkej časti obyvateľstva. Tá ale možno zabúda, že má Veľká Británia zrejme presne ten typ panovníčky, o akej sníva každé kráľovstvo.

Aj keď správanie a činy prevažne diktuje kráľovnej prísny protokol a mohlo by sa zdať, že na svojvoľné rozhodnutia nie je žiadny priestor, Alžbeta II. si tú štrbinku vždy dokázala nájsť. Len nedávno opustila brány Buckinghamského paláca historka o tom, ako šikovne zvládla oficiálnu návštevu rumunského diktátora Nicolaeho Ceaușesca v roku 1978. Keď v osudný deň venčila psov v záhradách paláca a uvidela, že sa k nej blíži prezident spolu s manželkou, zvolila nevšedné riešenie. Skrytie sa v kríkoch jej jednoducho prišlo oveľa rozumnejšie, ako pristúpiť k zdvorilostnému rozhovoru s Ceaușescom.

Ceaușescu bol v Británii spolu s manželkou Elenou. 2 fotografie v galérii Ceaușescu bol v Británii spolu s manželkou Elenou. Zdroj: Getty Images


Gwyneth Paltrow je poriadna divoška: Fanúšikovia sú z jej sexuálnych rád v rozpakoch!
U lekára
Zbojnícky guláš

© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×