Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Minulosť dostihla režiséra Romana Polanského aj po rokoch: Francúzi sa ho museli zbaviť!

25.01.2017 Zahanbujúca minulosť prenasleduje poľského režiséra do dnešných dní. Jeho meno na zozname čestných hostí pobúrilo tisíce Francúzov.
Minulosť dostihla režiséra Romana Polanského aj po rokoch: Francúzi sa ho museli zbaviť!
2 fotografie v galérii
Režisér Roman Polanski sa na odovzdávaní francúzskych filmových cien neukáže.
Autor fotografie: SITA

Francúzsko sa pripravuje na odovzdávanie cien Cesar Awards a bohužiaľ, nevyhlo sa nepokojom. Národné filmové ocenenia sa v krajine odovzdávajú s ročnou pravidelnosťou od roku 1976 a patria k mimoriadne obľúbeným udalostiam. Tento rok si však usporiadatelia museli poradiť s nepríjemnými protestami. Čestným prezidentom tohtoročného štyridsiatehodruhého ročníka mal byť poľský režisér Roman Polanski, čo sa nestretlo s nadšením veľkej časti dámskej verejnosti.

Polanského účasť na odovzdávaní cien nahnevala skupinu "Osez le féminisme", ktorá sa prezentuje šírením feministických myšlienok a bojom za práva žien. Rozhodnutie o tohtoročnom čestnom hosťovi označili za "zahanbujúce" a francúzsky minister pre práva žien Laurence Rossignol ho nazval "prekvapujúcim a šokujúcim". Feministická skupina zorganizovala niekoľko protestov a petíciu proti zrušeniu rozhodnutia podpísalo viac ako 61 000 ľudí.

V októbri odovzdal cenu Lumiere Award francúzskej herečke Catherine Deneuve. 2 fotografie v galérii V októbri odovzdal cenu Lumiere Award francúzskej herečke Catherine Deneuve. Zdroj: Reuters

Organizátorom Cesar Awards napokon nezostalo nič iné, ako poľského režiséra z tohto ročníka vyškrtnúť a vyhnúť sa tak neželanej negatívnej publicite. Urobili tak iba mesiac pred filmovým večerom. Osemdesiattriročného režiséra v minulosti americké súdy obžalovali za sexuálny styk s trinásťročným dievčaťom, konečnému rozsudku sa však vyhol útekom do Francúzska.

 


Gwyneth Paltrow je poriadna divoška: Fanúšikovia sú z jej sexuálnych rád v rozpakoch!
U lekára
Zbojnícky guláš

© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×