Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Alžbeta II. vynechala jednu z dlhoročných tradícií: Nie je na tom kráľovná dobre?

01.01.2017 (1/2017) Britská kráľovná sa aj vo vysokom veku zúčastňuje všetkých oficiálnych udalostí, tentoraz prekvapila svojou neprítomnosťou.
Alžbeta II. vynechala jednu z dlhoročných tradícií: Nie je na tom kráľovná dobre?
2 fotografie v galérii
Alžbeta II. patrí k najobľúbenejším členom kráľovskej rodiny.
Autor fotografie: Getty Images

Britská kráľovná Alžbeta II. (90) svojich "poddaných" nesklamala ani minulý rok a počas vianočných sviatkov sa prihovorila celému národu. V prípade britskej kráľovskej rodiny to však nie je nič nezvyčajné. Dodržala tým len tradíciu, ktorú v roku 1932 založil kráľ Juraj V. a ona ju úspešne doviedla a zachováva aj v dvadsiatom prvom storočí.

Vo svojom príhovore pochválila svojich spoluobčanov v celom Britskom spoločenstve národov za to, koľko drobných dobrých skutkov vykonali. Podľa nej práve tieto malé kroky vedú k ďalším úspechom. Reč odvysielali médiá z jej sídla v Sandringhame. Neskôr však vyvolala mierne znepokojenie, keď sa nezúčastnila jednej z ďalších tradičných akcii. Kráľovná sa totiž neobjavila na polnočnej omši. Dôvodom bolo silné prechladnutie, pre ktoré radšej zostala v pohodlí domova.

Sviatočný príhovor kráľovnej nechýbal ani v minulom roku. 2 fotografie v galérii Sviatočný príhovor kráľovnej nechýbal ani v minulom roku. Zdroj: Getty Images


Gwyneth Paltrow je poriadna divoška: Fanúšikovia sú z jej sexuálnych rád v rozpakoch!
U lekára
Zbojnícky guláš

© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×