Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Hviezdny tenor José Carreras sa vydal na turné: Milovníci opery sú zúfalí!

18.12.2016 Svet opery mu vďaka jeho úžasnému talentu leží pri nohách už desiatky rokov.
Hviezdny tenor José Carreras sa vydal na turné: Milovníci opery sú zúfalí!
2 fotografie v galérii
José Carreras je jednou z najväčších hviezd operného sveta.
Autor fotografie: Reuters

Pre milovníkov opery je jednou z najväčších hviezd na planéte a zrejme si len ťažko vedia predstaviť, že by jeho obrovský talent už nikdy nezapočuli v plnej kráse. Postupne by sa však na to mali pripraviť a ak túžia jeho majstrovstvo vidieť na vlastné oči, aj poponáhľať. Španielsky operný spevák José Carreras (70) sa vydal na posledné turné.

Spevák začal v októbri šnúru koncertov po celom svete, ktorými chce ukončiť svoju niekoľkoročnú a najmä úžasnú kariéru."Je úžasné pracovať v tomto veku a zdieľať pocity prostredníctvom hudby," vyjadril sa spevák, ktorý sa stal vo svete opery svetoznámym pojmom vzbudzujúcim rešpekt. Už vo svojich začiatkoch zanechával kritikov v nemom úžase, akosi mu nemali čo vytknúť. Dokonalý spev odprezentovaný dokonalým prejavom nemal žiadnu chybu.

Bol súčasťou slávneho tria Traja tenori, ktoré publikum milovalo. Zľava: Plácido Domingo, José Carreras a Luciano Pavarotti. 2 fotografie v galérii Bol súčasťou slávneho tria Traja tenori, ktoré publikum milovalo. Zľava: Plácido Domingo, José Carreras a Luciano Pavarotti. Zdroj: Reuters

Tak, ako mal pod absolútnou kontrolou svoj spev, dokázal si poradiť aj s akútnou leukémiou, ktorú mu diagnostikovali v roku 1987. Chorobu porazil a spievať neprestal. S dovŕšením jubilea sa však začal chystať na dôchodok. "Snažím sa dospieť k záveru takým spôsobom, aby to pre mňa nebol priveľký šok. Pomaly, pomaly," dodal Carreras. Odhaduje sa, že jeho posledné turné bude trvať dva až tri roky.

 


Vycvičené psy denne pomáhajú objasniť zločiny, ich prácu súdy neberú vážne: Dôvod vás prekvapí!
Najznámejší slovenský električkár: V zime jazdí so snehuliakmi, na narodeniny rozdáva cukríky
Cindy Crawford otvorene o zmene svojho vzhľadu: Áno, je to tak, prestaňte o tom hovoriť!

© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×