Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Neuveriteľné: Mentálne postihnutý muž, ktorý bol 30 rokov nezvestný, sa vrátil domov!

12.02.2016 Od roku 1986 o ňom rodina nemala žiadne správy, vedeli iba to, že niekam odcestoval autobusom. Vzhľadom na jeho zdravotný stav sa nedalo vylúčiť, že už je dávno po smrti. Teraz sa však ukázalo, že žije a po takmer tridsiatich rokoch sa vráti domov!
Neuveriteľné: Mentálne postihnutý muž, ktorý bol 30 rokov nezvestný, sa vrátil domov!
3 fotografie v galérii
Edgar Latulip sa po 30 rokoch vráti do mesta, ktoré opustil predtým, ako stratil pamäť.
Autor fotografie: Wikipedia, napmn.org

Edgar Latulip mal 21 rokov, keď 2. septembra 1986 odišiel z opatrovateľského ústavu v meste Kitchener v kanadskej provincii Ontario. Mentálne postihnutého muža, ktorý je duševne na úrovni dvanásťročného dieťaťa videli svedkovia naposledy nastupovať do autobusu smerujúceho k Niagarským vodopádom. Od tej chvíle akoby sa po ňom zľahla zem. Nádej na jeho vypátranie ožila po niekoľkých rokoch, keď dostala polícia informáciu, že muža, ktorý by podľa popisu mohol byť nezvestným Edgarom, videli v Hamiltone. Ukázalo sa však, že ide o falošnú stopu. Po neúspešnom pátraní sa napokon rodina zmierila s tým, že Edgar asi nie je medzi živými. Polícia ho síce stále evidovala ako nezvestného, nevylučovala však možnosť, že mladík pri Niagarských vodopádoch spáchal samovraždu. V minulosti si už totiž chcel siahnuť na život.

Posledné Edgarove stopy viedli v roku 1986 k Niagarským vodopádom, polícia nevylučovala, že tam mohol spáchať samovraždu. 3 fotografie v galérii Posledné Edgarove stopy viedli v roku 1986 k Niagarským vodopádom, polícia nevylučovala, že tam mohol spáchať samovraždu. Zdroj: Reuters

Čo sa na jeseň 1986 naozaj stalo ale vyšlo na povrch až teraz. Oblastná polícia vo Waterloo pred dvoma dňami oznámila, že Edgar Latulip žije v St. Catharines, meste vzdialenom od Kitchneru asi 130 kilometrov. Takmer celý čas, čo bol nezvestný, žil v tamojšom sociálnom ústave. Po príchode do mesta totiž zaúradovala nešťastná náhoda. Edgar utrpel pri páde úraz hlavy a stratil pamäť. Nevedel ako sa volá ani odkiaľ je a v ústave ho evidovali pod úplne iným menom. Pred niekoľkými dňami ale prišiel za kurátorkou, ktorej povedal, že sa asi volá Edgar Latulip. Keď žena jeho meno zadala do databázy nezvestných osôb, s prekvapením zistila, že pred ňou stojí muž, ktorého už tridsať rokov hľadajú. Kontaktovala políciu, kde potom aj pomocou testov DNA potvrdili jeho totožnosť.

V databáze hľadaných osôb bola Edgarova podobizeň spred 30 rokov, keď mal dlhé vlasy, i odhad, ako by mohol vyzerať neskôr. 3 fotografie v galérii V databáze hľadaných osôb bola Edgarova podobizeň spred 30 rokov, keď mal dlhé vlasy, i odhad, ako by mohol vyzerať neskôr. Zdroj: nampn.org

„Je to naozaj unikátny prípad. Neviem o tom, že by sa u nás niekedy v minulosti stalo, že sa podarí nájsť človeka, ktorý bol takmer tridsať rokov nezvestný,“ povedal Duane Gingerich z oblastnej polície v Kitcheneri, ktorý hneď po tom, ako dostal správu o Edgarovi, navštívil jeho príbuzných. „Hovoril som s nimi a sú veľmi šťastní. Nevedia sa dočkať, až sa s ním znovu stretnú,“ dodal.

© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×