Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Takto sa Alžbeta II. po prázdninách vrátila do paláca: Povedali by ste, že je to kráľovná?

11.02.2016 Takto verejnosť kráľovnú britského impéria často nevidí. Tento rok oslávi jubileum, blíži sa jej odchod z trónu?
Takto sa Alžbeta II. po prázdninách vrátila do paláca: Povedali by ste, že je to kráľovná?
3 fotografie v galérii
Alžbeta II. vládne nepretržite už 63 rokov.
Autor fotografie: Reuters

Na britskom tróne je už neuveriteľných šesťdesiattri rokov a vládnutie ženskou rukou zvláda statočne. Kráľovná Alžbeta II. (89) je obľúbenou britskou panovníčkou a vždy dokázala príjemne prekvapiť, keď sa objavila na verejnosti. A najmä v posledných rokoch. Nielen britskí "poddaní", ale aj celý svet obdivoval, s akou noblesou sa jej darí starnúť.

Kráľovná sa vždy prezentovala výborným zmyslom pre eleganciu a na spoločenských akciách pôsobila sviežo aj napriek svojmu vysokému veku. V týchto dňoch sa po vianočných prázdninách vracia naspäť k povinnostiam do Buckinghamského paláca a tentokrát prekvapila úplne inak. Na fotografiách, ktoré ju zachytávajú na vlakovej stanici pôsobí ako obyčajná babička. Povestný klobúk vymenila za uviazanú šatku, čo ju výrazne zostarlo.

So šatkou na hlave pôsobila ako obyčajná babička. 3 fotografie v galérii So šatkou na hlave pôsobila ako obyčajná babička. Zdroj: Northfoto

Blíži sa čas, keď odovzdá žezlo mladšej generácii? Alžbeta II. tento rok v apríli oslávi deväťdesiatku a zrejme by sa tomu nikto nedivil. Napokon, od zopár povinností sa už odbremenila. Povráva sa, že s blížiacimi sa narodeninami odovzdá patronát nad Anglickou rugbyovou úniou princovi Harrymu. Len nedávno zasa po nej prevzala čestnú funkciu vojvodkyňa Kate, stala sa patrónkou tenisového turnaja vo Wimbledone. Práve jej manžel, princ William, je v očiach Angličanov nádejný nástupca na trón. Žeby si korunu nasadil už čoskoro? Kráľovnino jubileum by bola dokonalá príležitosť.

Kráľovná sa po dovolenke vracia k povinnostiam. 3 fotografie v galérii Kráľovná sa po dovolenke vracia k povinnostiam. Zdroj: Northfoto

© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×