Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nevieme byť spolu ani bez seba

27.05.2008 (21/2008) Sme spolu asi rok a ide to s nami dole kopcom. Nehádame sa preto, že by sme sa neľúbili, ale pre maličkosti.
Nevieme byť spolu ani bez seba
1 fotografia v galérii
Nevedia žiť spolu, ale ani bez seba.
Autor fotografie: Archív

Už sme sa aj rozišli, no na druhý deň sme sa dali dokopy. Nevieme byť spolu ani bez seba. Jeho kamaráti a moja kamarátka ho nahovárali, aby si našiel inú, napokon podľahol a podviedol ma. Odmietla som sa s nimi preto stretávať. Urobila som dobre?   Cica

Odpovedá psychologička Mgr. Mária Andrášiová, PhD.: Vaše riadky opäť potvrdzujú, že na to, aby vzťah mohol fungovať, láska nestačí – aj hádky pre maličkosti sa mu môžu riadne dostať pod kožu a ohroziť ho. Vy ste zrejme problémy nechávali skôr vyvrieť cez emócie, než aby ste hľadali cestu, ako ich riešiť. A váš priateľ to zaklincoval neverou (argument, že ho na to nahovorili kamaráti, by možno obstál na prvom stupni základnej školy...).

Odmietli ste sa s ním stretávať, ale nie ste si istá, či to naozaj chcete a vydržíte – inak by ste mi nepísali. Očakávať, že sa „niečo“ zmení, keď sa znova dáte dokopy, je ilúzia. Zmeniť by ste sa museli vy aj priateľ – inak sa budete točiť stále dokola. Nehrajte hru na osudovosť a nepresviedčajte sa, že nedokážete byť spolu ani bez seba. Jedno aj druhé je možné a závisí jedine od vás. Aby ste sa rozhodli správne, mali by ste si najskôr upratať vo svojich citoch a v tom, čo vlastne od vzťahu chcete.

Máte starosti vo vzťahu? S láskou? S partnerom? Napíšte nám. Mária je tu pre vás.
Naša adresa:
ŽIVOT, P. O. BOX 45, Prievozská 14, 820 04 Bratislava
alebo e-mailujte na maria.zivot@ringier.sk.

© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×