Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Atentát na Ježiša

20.05.2014 Toto strhujúce a faktami podložené rozprávanie o Ježišovom živote vás pohltí, šokuje a rozhodne prinúti klásť si otázky.

Takmer dvetisíc rokov odvtedy, čo rímski vojaci kruto popravili Ježiša Nazaretského, kontroverzného revolucionára, viac ako dve miliardy ľudí nasledujú jeho učenie a veria, že je Boh.

V knihe Atentát na Ježiša sa objavujú aj historické postavy ako Julius Caesar, Kleopatra, cisár Augustus, Herodes Veľký, Pontský Pilát, Ján Krstiteľ a mnohí ďalší. Toto rozprávanie nielenže uvádza čitateľov do tohto nepokojného obdobia; ale oboznamuje ich s prelomovými politickými a historickými udalosťami, ktoré nevyhnutne viedli k smrti človeka, ktorého posolstvo dodnes formuje myslenie ľudí na celom svete.

„...Ježiš nie je osamelý muž, ale revolucionár, za ktorým stojí skupina učeníkov a rastúce zástupy prívržencov. Jeho výbuchy v chráme sú agresívnym aktom proti náboženským lídrom, a nie iba pasívnou predpoveďou, že chrám raz padne. Ježiš teraz vedie otvorený útok proti chrámovým autoritám.“

Kniha Atentát na Ježiša neprezentuje Ježiša ako mesiáša, ale ako človeka, ktorý rozbúril verejnú mienku v jednej z odľahlých častí Rímskej ríše, a hlásaním filozofie mieru a lásky si narobil veľa mocných nepriateľov.

Autori Bill O’Reilly a Martin Dugart sú mimoriadne skúsení spisovatelia, ktorí už napísali úspešnú knihu Atnetát na Kennedyho. O´Reilly je moderátor politickej diskusnej relácie The O’Reilly Factor, najvyššie hodnoteného spravodajského programu káblovej televízie v USA. Píše aj politické  komentáre pre noviny a je autorom viacerých špičkových bestsellerov. Patrí k najdiskutovanejším (a najdiskutabilnejším) politickým komentátorom v Spojených štátoch.

Autor: Milan Buno

© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×