Používaním stránok prevádzkovaných Azet.sk, a.s. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK Viac info

Neuveriteľný príbeh: Kde sa tam zrazu vzal a kto to bol?

20.09.2012 (39/2012) Loď prešla rýchlo a objavili sa vlny. Pozrela som sa vpravo, kde tesne pri zábradlí stále poskakoval chlapec. Už tam nebol.
Neuveriteľný príbeh: Kde sa tam zrazu vzal a kto to bol?
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Vladimír Kampf

Plavili sme sa trajektom zo Sardínie do Talianska. Vyšla som z veľmi klimatizovaného podpalubia na palubu a pripravila si fotoaparáty na zachytenie nevšedných okamihov. Chvíľu som cvakala aj chlapca, asi päťročného, ktorý sa vystrkoval cez otvory v zábradlí. Bála som sa, aby cez ne neprepadol do mora.

Keď sme sa dostali na otvorené more, pribudli oblaky, rozfúkal sa vietor a dvihli sa vlny. Trajektom chvíľami poriadne hojdali a bála som sa, či sa autá v podpalubí nedajú do pohybu. Fotila som more a občas som mrkla aj na toho chlapca. Patril k dvojici, ktorá sa od seba nevedela odtrhnúť. Neviem, či to boli rodičia, alebo len príbuzní. Mladá žena sa občas obzrela za chlapcom, privolala ho, dala mu nejaké pokyny a opäť sa pritlačila k mužovi. Okrem mňa si ho všímal a fotil ešte jeden muž, s ktorým sme prehodili zopár slov.

Vlny boli dosť vysoké a trieštili sa o trajekt. Na palubu tak dopadali mikročiastočky morskej vody a stala sa šmykľavá. Chlapec to zistil, šmýkal sa, padal a chvíľami som fakt tŕpla, či sa to neskončí zle.

V okamihu, keď som si rýchlo fotila loď a približujúce sa vlny, stalo sa čosi nezvyčajné. Pozriem sa vpravo, kde šantil chlapec, už tam nebol. Preboha, spadol do mora, napadlo mi ako prvé. Obzerám sa a hurá! Chlapec je v náručí bradatého chlapa v dlhom kabáte. Bol zvláštny, akoby ani nepatril do tohto storočia.

„Chcel som malého ratovať, ale ten chlap ma predbehol. Nikde som ho na palube nevidel, len tu zrazu bol,“ krútil neveriacky hlavou neznámy sympatický muž s fotoaparátom...

 

Celý príbeh si môžete prečítať v najnovšom čísle časopisu ŽIVOT, ktoré je v predaji od stredy 19. septembra.

1400027:fullwidth:true:true:true

Stalo sa aj vám vám niečo, čo si nedokážete vysvetliť? Zjavuje sa vám niekto, kto zomrel? Dostali ste od neho znamenie? Pokúsil sa vás niekto prekliať? Máte svoj neuveriteľný príbeh?

Napíšte nám na zivot@ringier.sk

© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×