Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Novinár odovzdal čaj namiesto moču a výsledok? Vážna choroba!

20.08.2012 (34/2012) Bolo by to smiešne, keby to nebolo hrozné. Novinár dal do troch renomovaných nemocníc v Číne namiesto moču zelený čaj. Zistil, že sú zamerané na okrádanie ľudí.
Novinár odovzdal čaj namiesto moču a výsledok? Vážna choroba!
1 fotografia v galérii
Kvalitný zelený čínsky čaj môže mať podobnú farbu ako ľudský moč, lekár ich nemusí...
Autor fotografie: Profimedia.sk

Čínsky televízny reportér chcel dokázať, že súkromné nemocnice v Číne stanovujú pacientom falošné diagnózy a ordinujú im drahú liečbu, aby ich mohli potom liečiť. Pod názvom Tajomstvá urologickej kliniky predstavil túto kauzu divákom stanice CCTV – a výsledkom sa spoločne nestačili čudovať. Po rozbore vzorky zeleného čaju lekár na klinike v Š‘-ťia-čuangu povedal reportérovi, že jeho moč obsahuje okrem iného aj baktérie a huby, a odporučil mu týždennú liečbu, ktorá by ho stála 546 juanov (asi 70 eur) denne.

Doktor v Šen-jangu sa naňho súcitne pozrel a oznámil mu, že trpí kalcifikáciou prostaty a tiež má testikulárnu cystu, ktorú treba chirurgicky odstrániť. Takáto cysta sa pritom z obyčajného vyšetrenia moču ani odhaliť nedá... Cena? Za liečbu 640 eur plus ďalších 300 eur za odstránenie cysty.

Okrádanie ľudí

Vrcholom všetkého bol však výsledok v tretej nemocnici v Čchan–čchune, kde lekár zo zeleného čaju dokonca zistil, že novinár je taký chorý, že mu pomôže len nukleárna energetická protónová liečba za viac ako 900 eur denne! „Kvalitný zelený čínsky čaj môže mať podobnú farbu ako ľudský moč, lekár ich nemusí rozoznať na prvý pohľad. Rozhodne v ňom však nemôže ,odhaliť‘ žiadnu z týchto diagnóz. Znamená to jediné, že reportér mal pravdu a tie kliniky sú zamerané na okrádanie ľudí,“ povedal nám slovenský urológ.

© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×