Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Vojna o peniaze: Jacksonovci sa bijú o dedičstvo po Michaelovi

05.08.2012 (32/2012) Už po smrti Michaela Jacksona sa zdalo, že nastane bitka o jeho dedičstvo. Dlho sa však nič nedialo. 
Vojna o peniaze: Jacksonovci sa bijú o dedičstvo po Michaelovi
6 fotografií v galérii
Michaelove deti po otcovej smrti vyrastali ako „normálne“, a nie ukryté pred svetom...
Autor fotografie: Profimedia.sk

Bolo to aj preto, že bezprostredne po smrti nebolo isté, či Michaelove dlhy nie sú vyššie než jeho aktíva.

Stalo sa však to, čo málokto očakával. Jeho piesne zaplavili všetky rádiá i televízne stanice na celom svete, niekoľkonásobne sa zvýšil predaj jeho albumov a jacksonmánia trvala minimálne rok od jeho smrti. Ak aj mal nejaké dlhy, ukázalo sa, že 500 miliónov dolárov, ktoré odkázal svojim deťom, je slušný balík peňazí.

Neplatný závet

Už po prečítaní závetu neboli Michaelovi súrodenci Janet, Randy a Jermaine spokojní s tým, že nedostali prakticky nič. Za opatrovateľov spevákových troch detí súd určil jeho matku, ich babičku Katherine, za správcov majetku do dosiahnutia plnoprávnosti detí Johna Brancu a Johna McClaina. Pár mesiacov bolo ticho a iba sporadické vyhlásenia Janet alebo Jermaina dávali tušiť, že „vydedenci“ to len tak ľahko neprehltnú. Na každom fóre vyhlasovali, že závet je neplatný. Argumentovali tým, že im ich brat ešte krátko pred svojou náhlou smrťou hovoril čosi úplne iné. Samozrejme, že vo svojej poslednej vôli pamätal aj na nich. Tá sa však doteraz nenašla, teda aspoň taká, o akej hovoria Michaelovi súrodenci.

1359907:gallery:true:true:true

Janet a Jermaine Jacksonovci sú ústrednými postavami bitky o milióny.

Zákulisný ťah

Aby sa začal americký súd opätovne zaoberať týmto prípadom, muselo sa niečo stať. A aj sa stalo. Pred pár dňami záhadne zmizla opatrovníčka detí Katherine Jacksonová a polícia ju zakrátko vyhlásila za nezvestnú. Urobila to na základe urgencie Janet a Jermaina Jacksonovcov. Tí okamžite požiadali o zmenu opatrovníckeho práva na jeho deti. Tentoraz sa o ne má postarať niekto z priateľov Janet Jacksonovej. Stále totiž platí rozhodnutie súdu, že ak zomrie opatrovníčka, zatiaľ je ňou ich babička Katherine, všetok majetok pripadne do rúk detí. Tie s peniazmi, samozrejme, budú môcť manipulovať len so súhlasom fi nančných správcov. Janet preto s najväčšou pravdepodobnosťou „uniesla“ vlastnú matku, aby ju polícia vyhlásila za nezvestnú a aby súd musel rozhodnúť o novej opatrovníčke. Nestalo sa tak, lebo Katherine sa po niekoľkých dňoch ohlásila telefonicky na polícii, že je v poriadku a je s dcérou na Floride. Samozrejme, nepriznala, že by ju jej vlastné deti dali uniesť. To isté si myslí aj Michaelova dcéra Paris, ktorá pre médiá vyhlásila: „Naša babička by od nás nikdy neodišla bez toho, aby nám to neoznámila. Určite ju uniesli otcovi príbuzní.“

1359905:gallery:true:true:true

Michael Jackson nezanechal iba dlhy, ale aj majetok v hodnote pol miliardy dolárov, ktorý stále rastie.

Polícia vyšetruje

O tom, že sa v dome, kde žijú Jacksonove deti Paris, Prince Michael a Blanket, deje niečo nekalé, sa polícia dozvedela z telefonátu na policajné číslo 911. Volala Paris, že ich napadla Janet Jacksonová a chce ich odvliecť z domu. Ochranka bola neistá, lebo išlo o priamych príbuzných Michaela Jacksona. Šarvátka nastala až potom, čo rozzúrená Janet chcela vziať mobil malej Paris, aby nemohla zavolať pomoc. To sa jej nepodarilo, a tak zakročila polícia. Dokonca existujú informácie, podľa ktorých Janet v šarvátke hrubo vynadala Paris a vraj ju zbila. Právny zástupca zvažuje podanie žaloby a zdá sa, že súd v Los Angeles dostane pikantný spor na stôl. Nečudo, veď nejde o maličkosť, ale o pol miliardy dolárov. A o tie sa predsa oplatí zabojovať.

1359909:gallery:true:true:true

Katherine Jackson stratila rozhodnutím súdu dočasne opatrovníctvo nad svojimi vnúčatami. Stoja za tým jej vlastné deti?

Ak sa rozpúta celá policajno- -súdna mašinéria, je možné, že Janet Jacksonová nielenže nezíska ani cent z bratovho závetu, ale bude mať problémy aj s tým, aby sa vyhla väzeniu. Americké súdy sú na ochranu práv neplnoletých detí naozaj prísne.

© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×