Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Dôstojný nástupca: Dlhodobý test Kia Cee’d 1,4 CVVT

06.08.2012 (32/2012) Takmer šesť rokov schádzal z výrobných liniek žilinského závodu KIA úspešný model Cee´d. Nastal čas na zmenu.
Dôstojný nástupca: Dlhodobý test Kia Cee’d 1,4 CVVT
1 fotografia v galérii
Pôvodné tvary zostali zachované len mierne, pribudla nová predná maska aj krajšie...
Autor fotografie: Kia

Prebrali sme auto s tachometrom, na ktorom bolo ubehnutých 25 kilometrov. Už prvý pohľad na exteriér auta nasvedčuje, že dizajnéri si dali záležať. Pôvodné tvary zostali zachované len mierne, pribudla nová predná maska, krajšie svetlomety, zadná časť vozidla je takisto prepracovanejšia a pôsobivejšia, zboku má auto ladnejšie tvary.

1358081:fullwidth:true:true:true

Interiér zaujme azda najviac. Na vodiča orientované ukazovatele aj ovládače stredného stĺpika pôsobia naozaj „intímne“. Použité sú kvalitnejšie materiály, predný panel je dizajnovou vychytávkou sedadlá, z ktorých sa ne chce ani vstať. To sú len prvé povrchné dojmy z prejdenia úvodných kilometrov.

1358079:fullwidth:true:true:true

Pod kapotou je nový motor s výkonom 73 kW dôkazom, čo sa dá ešte zlepšiť na konštrukcii atmosféricky prepĺňaného agregátu. Je to síce malý motor, ale spolu so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou dokáže byť mimoriadne efektívny a dokonca i úsporný. Prvé kilometre ukázali, že spojka by mohla byť silnejšia, zdá sa nám poddimenzovaná. Ale na to si treba zvyknúť a mať auto „v rukách i nohách“. Výhodou, ktorú sme si všimli hneď po naštartovaní, je perfektné odhlučnenie interiéru, do ktorého nepreniká prakticky žiadny zvuk motora, a neuveriteľne jemné otáčanie volantom. Uvidíme, čo auto dokáže. Už sa na to tešíme.

 


Kia Cee’d 1,4 CVVT

Dĺžka: 4 310 mm

1358080:fullwidth:true:true:trueŠírka: 1 780 mm

Výška: 1 470 mm

Rázvor: 2 650 mm

Objem motora: 1 396 cm3

Max. výkon: 73 kW

Krút. moment: 137 Nm

Zrýchlenie z 0 na 100 km/h: 12,8 s

Max. rýchlosť: 182 km/h

Komb. spotreba: 6,0 l

Cena: od 13 290 €

© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×