Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Hviezdne leto: Ako dovolenkujú Hilmerová, Kmotríková a Batthyány?

30.07.2012 (31/2012) Opýtali sme sa známych tvárí, ako trávia prázdniny. Adriana Kmotríková na bicykli, Meky v Londýne a Peter Batthyány oddychuje ako typický Slovák.
Hviezdne leto: Ako dovolenkujú Hilmerová, Kmotríková a Batthyány?
17 fotografií v galérii
Monika Hilmerová, Adriana Komtríková aj Peter Batthyány si dokážu užiť skvelú dovolenku...
Autor fotografie: Život

Monika Hilmerová

Moje leto je striedaním práce a voľna. Pre televíziu Markíza nakrúcam nový seriál z vinárskeho prostredia. Začali sme v máji exteriérmi v okolí Modry, urobili sme piloty a od júna, počas celého leta, pokračujeme v nakrúcaní jednotlivých dielov. Pomedzi prácu si nechávam pár dní voľna na dovolenku. Hneď skraja leta, v júni, sme boli celá rodina v Chorvátsku, potom na našej chalupe na strednom Slovensku, kam chodím od detstva, a ešte sa raz chystáme k moru.

Nie, nemáme problém zladiť sa s Jarom, pretože v lete má menej práce, takže prázdniny nám vychádzajú naraz. Akurát si odbehol na Pohodu, kde vystupuje každý rok v tanečnom dome. Videla som ukážky, fantasticky to vyzeralo, veľmi veľa ľudí tam tancovalo. Od známych som dostala more esemesiek, že to bolo absolútne najlepšie, a mám z toho radosť. Inak má Jaro voľno a len čo je vonku pekne, aj tu v Bratislave, utekáme do prírody.

1046060:fullwidth:true:true:true

Monika Hilmerová strieda prácu s voľnom.

Peter Batthyány

Celá rodina prázdninujeme na našej chalupe; chodíme na bicykel, na ryby, občas na kúpalisko a robíme úpravy na chalupe, ako sú okná či doplnenie elektriny na pozemku. Minulý rok nám totiž udrel blesk do hromozvodu. Domu sa nič nestalo, ale elektrina odišla, tak to dorábame. Pracujú na tom odborníci, ale človek musí byť pri tom. Máme typické slovenské prázdniny, také, aké majú byť. Či som už niečo chytil? Ja nie, ale synovi sa podarili nejaké pleskáče a mrena, ja ich skôr kŕmim. Veď aj tak ich púšťame späť do vody.

Onedlho nám pribudnú zvieratá priamo vo dvore. Rozhodli sme sa, že kúpime sliepočky. Kurníky pre ne už máme, manželka ich roztomilo vymaľovala. Ja som skôr na trávnik, kosenie, zavlažovanie a tak. Do zahraničia možno pôjdeme, ale my nepatríme k rodinám, čo si dovolenku veľmi plánujú. Väčšinou sa vychytíme zrazu, a ak von, tak asi za bratrancom na ostrov Lanzarote, kde žije. Okrem toho so ženou a s naším tímom aj trochu pracujeme; vymysleli sme si reláciu o cestovaní, nakrútili sme pilotný diel a čakáme na ohlas.

608624:fullwidth:true:true:true

Petrova obľúbená Teta Márgit zo seriálu Mafstory.

Miroslav Meky Žbirka

Ja som doma zatiaľ nič nestihol, lebo som si vymyslel pobyt v Londýne, tentoraz bol však iný a veľmi vzrušujúci. Neviem, či ho mám považovať za dovolenkový, alebo pracovný, pretože som nahrával v štúdiu Abbey Road. Tam som sa vždy chodil pozrieť na ten priechod iba ako turista; teraz som prišiel a išiel som do štúdia ďalej, kde som nahrával dve piesne, a cítil som sa, akoby som sa vrátil do detstva.

Ako chlapec som poznával priestory štúdia z fotiek, čím sa zo mňa stala studnica neužitočných informácií. A teraz, keď ma tam postavili do nejakého kúta, som mohol povedať: Tento kút mám veľmi rád, lebo tu nahrával Lennon tú a tú pieseň... Úžasný zážitok, som ho plný, v hlave mám iba Abbey Road a muzikantov. Do Londýna sa vraciam o dva týždne. V rámci olympiády budeme hrať koncert so symfonickým orchestrom v divadle na polovicu s Ianom Andersonom zo skupiny Yes. Takže či mi poviete júl, alebo august, vidím len Londýn.

1083342:fullwidth:true:true:true

Miro Žbirka tvorí so svojou manželkou Katkou harmonický pár.

Adriana Kmotríková

Práve sme na Donovaloch, kam chodievame s deťmi počas celého roka. Leto trávime väčšinou na Slovensku, radi sa túlame po lese, deti sa vyšantia v zábavnom parku, kde jazdia na bobovej dráhe či lezú po lezeckej stene. Chodíme však aj na juh, na našu chalupu s mojimi rodičmi. S mamou sme nedávno zavárali, teda ja som to viac-menej organizovala a manažovala. Nosila som jej prázdne fľašky a cukor. Keďže máme doma bazén, núdzu o kúpanie nemáme. Dcéra bola so spolužiačkou a s jej rodinou v Taliansku, mne more až tak nechýba.

Ja leto vychutnávam v tom, že môžem nasadnúť na bicykel, zahrať si tenis či zabehať si. Ak musím ísť do práce, o deti sa starajú príbuzní alebo opatrovateľky. Do táborov ich neposielam, ale Linda aj Tomáško boli pred koncom školského roka so spolužiakmi na dobrodružnom kempe v Rakúsku. Okrem toho syn chodí aj na športové turnaje, takže obaja dosť cestujú a cez leto sú najradšej s nami.

1097079:fullwidth:true:true:true

Adriana Kmotríková sa rada túla po lese.

© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×