Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Osudy hviezd : Brooke Shields chcela spáchať samovraždu!

21.07.2012 Máloktorá hviezda šoubiznisu začínala v dojčenskom veku. Brooke odfotografovali prvý raz do reklamy, keď mala len jedenásť mesiacov.

Rozkošné bábätko sa objavilo na obale mydla Ivory Soap a Brooke rovno začala zastupovať modelingová agentúra Eileen Ford. Ambície mať doma slávnu modelku mala pochopiteľne jej matka a naplánovala si to, hneď ako sa Brooke narodila. Jej kariéra pokračovala ďalšími rekordmi – bola prvou modelkou, ktorá sa na titulke prestížneho časopisu Vogue objavila vo veku 14 rokov, dovtedy to bola doména aspoň o trochu starších a dospelejších dievčat. O rok na to sa usmievala aj z obálky Cosmopolitanu. Nebolo zásadnejšieho magazínu, ktorý by ju nechcel získať, a tak má na konte stovky tituliek vo veku, keď sa jej rovesníčky chichotali na chodbách základnej školy.

Pochádza z New Yorku a jej rodina má šľachtických predkov. Stará matka bola talianska kňažná Donna Marina Torlonia, ktorej korene siahajú až k francúzskemu kráľovi Henrichovi IV. a k rodu Borgiovcov. Starý otec Frank Shields bol zasa profesionálny tenista, ale v tridsiatych rokoch hral aj v niekoľkých filmoch. Otec bol obchodník a člen predstavenstva kozmetickej firmy Revlon, ambiciózna matka sa volala Teri a bola dlho tá, čo držala v rukách jej kariéru.

1345517:fullwidth:true:true:true

Už ako dieťa zarábala v modelingu veľmi slušné peniaze.

V tínedžerskom veku sa Brooke Shields stala tvárou reklamy na džínsy Calvin Klein a začala sa aj jej herecká kariéra. Svetovú slávu dosiahla skôr ako plnoletosť. S tým pochopiteľne prišli aj slušné peniaze. Niektoré zdroje uvádzajú, že už v roku 1981 dosahoval jej denný zárobok až 10-tisíc dolárov.

Jej prvá filmová úloha bola pre moralistov poriadne ťažkým sústom. V príbehu Pretty Baby hrala dievčatko, ktoré žije v dome prostitútok a vo filme nebola núdza o šteklivé zábery. V čase výroby filmu mala len jedenásť rokov a mnohým prekážalo, že sa dieťa podieľalo na takejto kontroverznej snímke a obviňovali matku, že svoju dcéru predala ako kupliarka na pornografický film. Najúspešnejším filmom z jej začiatkov je ale celkom určite Modrá lagúna z roku 1980 a tesne za ním romantická dráma Endless Love. Mimochodom, vedeli ste, že v Modrej lagúne, hoci bola bez šiat, jej nebolo vidieť prsia preto, že ich mala prilepené k telu? Publikum si pekné dievča s krásnou hrivou a prenikavými očami obľúbilo a páčila sa aj kritikom. V rokoch 1981 – 1984 sa stala najobľúbenejšou detskou herečkou a štyrikrát vyhrala v ankete People´s Choice Award.

1345518:fullwidth:true:true:true

Príbeh romantického filmu Modrá lagúna je notoricky
známy – dve deti stroskotajú na pustom ostrove.

Hereckú kariéru prerušila, aby mohla študovať na vysokej škole. Vybrala si univerzitu v Princetone a venovala sa francúzskej literatúre. Aktívne fungovala aj v univerzitnom divadelnom súbore. Mala viac priateľov, ale verejne vyhlasovala, že sexuálne nežije. O panenstvo prišla vraj až v 22 rokoch. S odstupom času priznala, že v mladosti mala zo svojho zjavu stres a bojovala s nízkym sebavedomím. Niekoľko veľkých filmových úloh jej uniklo o vlások. Napríklad – veľmi stála o hlavnú postavu v romantickom filme Pretty Woman, ktorú nakoniec dostala Julia Roberts. Rovnako jej pred nosom vyfúkla Michelle Pfeiffer úlohu Catwoman v Batmanovi.

1345519:fullwidth:true:true:true

Manželstvo s tenistom Andrem Agassim skončilo
po dvoch rokoch, ale zostali vraj priatelia.

Účinkovala v rôznych televíznych projektoch a po tom, čo jej hosťovanie v seriáli Priatelia prudko zdvihlo jeho sledovanosť, dostala v roku 1996 vlastný sitkom Správna Susan. Za postavu bláznivej nekonformnej Susan získala aj niekoľko ocenení. Objavila sa aj v kultových seriáloch Zlaté sedemdesiate, Dva a pol chlapa, Plastická chirurgia s r.o., Hanah Montana.

1345520:fullwidth:true:true:true

Michael Jackson bol do Brooke veľmi zamilovaný
a želal si žiť po jej boku.

Jej meno sa spájalo s rôznymi mužmi, dokonca aj s Johnom F. Kennedym Jr., japonským princom Naruhitom, hercom Liamom Neesonom a spevákom Georgom Michaelom. Medzi jej blízkych priateľov patril aj spevák Michael Jackson. Zbožne ju obdivoval, niekoľkokrát ju vraj požiadal o ruku a plánoval si s ňou adoptovať dieťa. Keď zomrel, dostalo sa jej cti prehovoriť na pohrebe k smútočnému zhromaždeniu.

1345521:fullwidth:true:true:true

Šťastie a lásku napokon herečka našla. Jej manželom
je scenárista Chris Henchy a žijú v usporiadanom manželstve.

Prvýkrát sa vydala za tenistu Andreho Agassiho, ale boli spolu len dva roky. Od roku 2001 žije v šťastnom manželstve so scénaristom Chrisom Henchym a majú spolu dve dcérky – Rowan Frances a Grier Hammond. Verejne hovorila o svojich popôrodných depresiách a o ich liečbe, dokonca o tomto probléme napísala aj knihu. Priznala, že po pôrode bola v takom príšernom stave, že chcela spáchať samovraždu. „Konečne sa mi po potratoch a siedmich pokusoch o umelé oplodnenie podarilo porodiť zdravú dcéru a ja som sa na ňu nemohla ani pozerať. Nebola som schopná ju držať, spievať jej, alebo sa na ňu usmiať. Mala som pocit, že by jej bolo lepšie bezo mňa. To ma doviedlo až k myšlienkam na samovraždu.“ Našťastie navštívila lekára a dostala lieky, ktoré jej pomohli. Známa je historka o tom, ako ju za to posmešne skritizoval známy scientológ Tom Cruise. Rovnako šťavnato mu úder vrátila verejným vyhlásením a Tom sa nakoniec ospravedlnil a pozval Brooke s manželom aj na svoju svadbu s Katie Holmesovou. Brooke sa stále zapája do hnutia, ktoré má pomôcť ženám vyriešiť problémy, akými prešla aj ona.

1345522:fullwidth:true:true:true

Po obrovských problémoch sa jej podarilo stať sa matkou.
Svoje dve dcéry nadovšetko miluje a nebola by rada,
keby sa chceli stať herečkami.

Svoje herecké aktivity neobmedzila len na film a televíziu, zahrala si aj v divadle, na Broadwayi účinkovala v niekoľkých muzikáloch. Zo svojej pamäte by isto rada vygumovala nepríjemné zážitky, ktoré jej spôsobil šialený fanúšik Mark Ronald Bailey. Tri mesiace ju nepretržite sledoval, ale už predtým ju roky obťažoval listami. Keď ho zatkli, policajti zistili, že bol ozbrojený. Bol však ochotný podstúpiť psychiatrickú liečbu. Súd rozhodol, že sa desať rokov nesmie priblížiť nielen k herečke, ale k nikomu z jej rodiny, či k spolupracovníkom. Svoje si užila aj od bulváru, a práve preto by nebola rada, keby sa dcéry vybrali v jej šľapajách. Obáva sa, že by sa museli vyrovnávať s obrovským tlakom médií, ktorý je s touto profesiou automaticky spojený.

© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×