Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Leto v Česku: Gott a David oslavovali, Petr Janda smútil

19.07.2012 (30/2012) Ani dovolenková sezóna nezabránila tomu, aby sa v českom šoubiznise diali veci! Čo spôsobilo, že dvaja speváci narodení v jeden deň neoslavovali spolu?
Leto v Česku: Gott a David oslavovali, Petr Janda smútil
8 fotografií v galérii
Petr Janda s priateľmi spomína na utopeného kamaráta.
Autor fotografie: Blesk

Narodeniny bez Gotta

Spevácke stálice Karel Gott (73) a Michal David (52) oslavovali narodeniny. Žiaľ, nie spolu, hoci David záujem mal. Obaja vraj dovolenkujú doma, a preto sa David rozhodol pozvať Gotta na oslavu. Ten si však pred pár dňami zmenil číslo, a tak sa mu jednoducho nedovolal. Ešte dobre, že to nedopadlo tak ako v roku 2003, keď Gotta tesne pred Davidovou oslavou odviezla sanitka, lebo skolaboval. „Asi to ešte nemá byť,“ skonštatoval oslávenec pre denník Blesk. „Aj tak ma o pár dní čaká operácia očí, pretože na jedno nevidím,“ uzavrel neúčasť Gotta na narodeninovej párty Michal David a dodal: „Azda nám to s Karlom vyjde o rok. Bol by to najkrajší darček,“ skonštatoval.

V nedávnom rozhovore k svojmu výročiu prezradil podrobnosti o zatknutí svojho otca. Jeho rodičia vraj boli veľmi rozdielni, a preto ich manželstvo nemohlo vydržať. Otcov pokus o emigráciu s tým však nesúvisel. Pre svoj pôvod nemohol študovať a šiel za lepším životom. „Prvý raz sa pokúsil emigrovať koncom šesťdesiatych rokov, lenže jeho kamarát dostal strach a otca udal. Keď dorazil na stanicu, hneď ho zatkli,“ spomína spevák. Otec putoval do väzenia a okrem iného dláždil Karlov most. Po odpykaní trestu to skúsil ešte raz v roku 1968 a vtedy sa mu emigrácia do Švajčiarska podarila.

Najlepšie buchty

Karel Gott začal oslavu svojej 73 ráno s denníkom Blesk. Redaktorom ponúkol čierny chlieb so smotanou a s kaviárom a rakúsko-uhorské tvarohové buchty s kávou. Okrem iných milých darčekov dostal aj jeden mimoriadne milý a tradičný. Spomínané buchty. Pani Jandová pracovala ako gazdiná v rodine Gottovcov štyridsať rokov. Spevák nevie dodnes zabudnúť na jej kuchárske umenie a ona naňho. „Nikdy na mňa, keď mám narodeniny, nezabudne a pečie. Dnes ráno mi Olda (spevákov šofér) priviezol ešte teplé buchty pani Jandovej prikryté utierkou. Prevoňali celý dom.“ Napriek narodeninovej pohode Gott veľkú oslavu nechystal, má iný plán: „Poriadne oslávim až svoje deväťdesiate narodeniny. To budete pozerať!“ sľúbil so smiechom.

1339417:fullwidth:true:true:true

Oslávenec Karel Gott s ukážkovými buchtami, darčekom od pani Jandovej. Ani tento rok však neoslavoval s Michalom Davidom.

Bude v poriadku

Nemocnica a ťažká operácia – to bol nedávny program mimoriadne úspešnej českej reprezentantky v zjazdovom lyžovaní Šárky Záhrobskej (27). Po úspechoch v roku 2007, keď získala titul majsterky sveta, a pred dvoma rokmi na olympiáde vo Vancouvri bronz, začala jej kariéra upadať. Nik nevedel prečo, až sa nedávno ukázalo, že Šárku trápil nádor na hypofýze. Ten jej minulý týždeň vyoperovali a vyzerá to tak, že bude znova v poriadku. Momentálne má naordinovaný pokoj na lôžku a vraj nie je vylúčené, že ju čoskoro prepustia do domáceho ošetrovania.

Obvinený z lúpeže

Menej dôvodov na radosť má v týchto dňoch známa rebelka Agáta Hanychová (27). Jej snúbenca Miroslava Dopitu (28) čaká možno väzenie pre lúpež. Incident sa odohral ešte počas filmového festivalu v Karlových Varoch. Opitý mediálne známy pár, Agáta vraj nafúkala tri promile, zaútočil na turistu, ktorému potom Dopita vzal fotoaparát. Zatiaľ to vyzerá tak, že Agáta vyjde z incidentu s podmienkou, ale s jej partnerom to vyzerá horšie: „Muž bol obvinený zo zvlášť závažného zločinu lúpeže a za to mu hrozí až desať rokov za mrežami,“ povedal hovorca polície v Karlových Varoch Pavel Valenta.

1342210:fullwidth:true:true:true

Michala Davida čaká operácia ľavého oka. Vyjde ho na 75 000 českých korún.

Ani Agátina dovolenka sa nezaobišla bez problémov. Vraj je rada, že sa domov vrátila celá. Najprv si rozrezala nohu na mušli a pár dní nato si v talianskom Caorle zranila nohu opäť. Pri vyberaní džúsu z chladničky jej spadol na nohu sklenený džbán. „Rozrezala som si žilu, z nohy mi striekala krv. Môj muž ma zachránil a postaral sa o mňa.“ Kto sa však pred hroziacim desaťročným trestom postará oňho?

Luxus v Hollywoode

V šesťdesiatych rokoch patrila k ikonám českého a svetového filmu. Kráska známa napríklad z filmu Limonádový Joe Olga Schoberová (69) žila dlhé roky v zahraničí, a to priamo v Hollywoode. V roku 1968 sa vydala za prezidenta spoločnosti Warner Brothers, kde si vyše dvadsať rokov vychutnávala život v luxuse. Po rozvode v roku 1992 sa Olga presťahovala do Paríža a nakoniec sa po dlhých rokoch vrátila do Prahy. Tam sa redaktorke denníka Blesk podarilo po rokoch urobiť s herečkou rozhovor. Tá je totiž viac v zahraničí ako doma. Hrať už veľkú chuť nemá, ale keby prišla skutočne dobrá úloha, asi by svoje rozhodnutie prehodnotila.

1342207:fullwidth:true:true:true

Agáta Hanychová mala krvavú dovolenku. S prerezanou žilou ju ratoval snúbenec Miroslav Dopita.

Janda oplakáva kamaráta

Líder skupiny Olympic Petr Janda (70) smúti. Utopil sa jeho dlhoročný kamarát Martin Ipser († 45). „Dvadsať rokov s nami býval, staral sa mi o štúdio, dom, strážil nám deti,“ povedal smutne. A čo sa vlastne stalo? „Veľmi sa bál vody, nevedel plávať,“ vysvetľuje spevák. „Potom však v krčme niečo popili, a tak sa šiel v noci kúpať s ostatnými a už sa nevynoril.“ Zbytočnú smrť priateľa, ktorá sa stala v piatok trinásteho, zapili na kare pivom.

© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×