Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Otto Weiter sa znova žení: Svadba bude! Alebo hneď dve?

29.06.2012 Vlani im sobáš prekazila choroba. Mnohí ich podozrievali, že to bol reklamný ťah. Tento rok si Otto Weiter (55) a Andrea Fischer Uhríková (38) dajú repete.
Otto Weiter sa znova žení: Svadba bude! Alebo hneď dve?
7 fotografií v galérii
So snúbencami bývajú aj dva zlaté retrievery, bratia Arron a Ricky.
Autor fotografie: Ivan Pastor

Pred spevákovým penziónom v Kuchyni sme boli včas, ale nikde nikoho a telefón nedvíhal. Chvíľu som bola naštvaná. Našťastie som začula hlasy z okna nad vchodom a o chvíľu nás už Otto so snúbenicou Andreou vítali doma.

„Prepáčte, nepočuli sme telefón, v noci nás vytopilo a od skorého rána máme o zábavu postarané,“ spustil spevák. Noc mali skutočne rušnú. Kým pracovali v štúdiu na Záhorí, pokúsil sa niekto v Bratislave vykradnúť Andreinu reštauráciu. Keďže to nebolo prvý raz, vlani ju „vybielili“, zaviedli bezpečnostný systém, ktorý sa tentoraz okamžite zapol, a okrem rozbitého okna väčšie škody nevznikli.

„Pokračovali sme teda v práci,“ vysvetľuje Otto, „do postele sme sa dostali niekedy o pol tretej. Ráno o siedmej otvorím dvere na byte, je na poschodí vedľa apartmánov, a počujem ššššš! Už som vedel, že je zle. Presne ako vlani, praskla hadička na jednej z toaliet a zvyšok už viete,“ rozhodí rukami: „A do toho robíme rozhovor o pripravovanej svadbe, tá bude, ak nás dovtedy ešte niečo neskántri,“ zavtipkuje.

1324569:gallery:true:true:true

Za „potopu“ mohla hadička na tejto toalete, ktorá zatopila aj priľahlý apartmán do výšky 15 cm.

Stať sa to veru mohlo, stačilo zapnúť svetlo. Našťastie Weiter má dosť rozumu, aby v koncertnej sále pod hotelovou časťou s elektrinou nemanipuloval. Steny a koncertné svetlá sú totiž mokré aj tu, hoci poschodia delí poctivý 35cm prekladový betón. V apartmáne, kde sa to celé začalo, vraj bolo pred naším príchodom 15 cm vody. Penzión je veľký – má tri bary, koncertnú sálu, fitnescentrum, apartmánovú časť a byt pre náš spevácky pár. Keď sa niečo stane v hornej časti, zvyčajne to postihne aj spodnú časť.

„Poďme si dať radšej kávu,“ zavelí Otto, „aspoň si na chvíľu oddýchneme.“

Trikrát tri je jeden

Andrea s Ottom sa poznajú dlho; jej tetou bola Eva Mária Uhríková, s ktorou spevák pripravoval koncertný program, a navyše v týchto končinách býval jeho kamarát, ktorý mu opravoval auto.

„Mala som asi jedenásť a pamätám si, ako som vtedy na balkóne zahlásila: „To bude raz môj manžel!“ smeje sa Andrea. Otto to bral ako vtip školáčky a viac sa ním nezaoberal. Medzitým Andrea dospela, a kým sa jej „vyhrážka“ splnila, stihla absolvovať tri vážne vzťahy a Otto dokonca tri manželstvá.

„S prvou ženou Milkou som žil v Česku sedem rokov, s Nikolinou mamou Renátou krátko ako život komára a s Dagmar dva roky,“ zosumarizuje.

S Andreou sa stretávali roky, chodila na Repete, boli priateľmi, len súkromie mali odlišné.

1324568:gallery:true:true:true

Penzión začal budovať v roku 1998 a dokončil ho v roku 2005.

„Jedného dňa mi zavolal, či by som s ním nešla spievať,“ hovorí Andrea. „Vedel som, že spievala v zahraničí,“ skočí jej do reči Otto. Po roku sa z nich stal pár. To bolo pred siedmimi rokmi a už päť rokov nosí snubný prsteň z bieleho zlata s briliantom. Takže svadba sa viac-menej dala čakať každú chvíľu. Tá prvá prišla vlani.

Museli ju zrušiť

Dvojica si ju plánovala potichu, ale stačil, ako hovorí Otto, jeden ,prekec‘ a už bolo všetko inak. S podnikaním, ona s reštauráciou a on s penziónom, začínali naraz a sedem rokov sa chystali na dovolenku. Neboli na nej dodnes. Preto bol prvý svadobný plán spojený práve s ňou.

„Hľadali sme nejakú exotiku, voľba padla na Bali. Vtedy nás Nikola nachytala nad katalógom, a keď vysvitlo, že sa tam chceme brať, hneď to vyriešila,“ spomína Otto. „Vraj ja vám pôjdem za svedka, vy sa vezmete a my s priateľom sa tam zasnúbime.“

Nakoniec, aby na svadbu mohli pozvať celú rodinu, rozhodli sa pre domáce Smolenice.

1324567:gallery:true:true:true

Jeden z troch barov, ktorému sa voda vyhla.

„Všetko sme vybavili, hostinu na zámku, šaty, koč, kone, kočiša, a potom som ochorela,“ pokračuje Andrea. „Dostala som pľúcnu embóliu, skončila som v nemocnici a takmer trištvrte roka som mala strašné zdravotné problémy pre liek, ktorý mi nasadili na riedenie krvi. Svadbu sme teda zrušili a teraz nám to už hádam vyjde.“ „Mnohí,“ vezme si opäť slovo Otto, „nás podozrievali, že to bol len reklamný ťah na zvýšenie speváckej popularity, čo je hlúposť. Práce máme viac než dosť.“

Stále spolu

Toto zdanie mohlo vzniknúť aj z toho, že dvojica je spolu 24 hodín denne. Okrem podnikania v reštauračných a hotelových službách po víkendoch vystupujú, nahrávajú albumy a pravidelne pripravujú zábavné relácie pre česko-slovenskú televíziu Šláger TV.

1324570:fullwidth:true:true:true

Málokto vie, že Otto spieval kedysi v rockovej kapele Makar Čudra.

„Pôvodne oslovili mňa, ale keď zistili, že s Andreou moderujeme, spievame spolu i zvlášť, zobrali nás ako tím. Najprv spevácky. Poslali sme im na výber pesničky a oni nás do Lignana nakrútiť k nim videoklipy. Neskôr sme dostali dve relácie ako moderátori. Jedna sa volá Zahoď starosti, kde sa raz do týždňa hodinu venujeme profi lovým rozhovorom s interpretmi z Česka i zo Slovenska, od mladých hviezdičiek až po spevákov Repete. Druhá, občasná, sa volá Boli sme pri tom. Sú to reportáže a rozhovory zo zákulisia krstov, koncertov, o vydávaní albumov, teda čisto profesijné veci.“

Síce sú spolu dňom i nocou, na seba veľa času nemajú, pretože stále pracujú. Možno je to jeden z dôvodov, prečo im to spolu tak dlho vydržalo.

„Hoci sme sa poznali dlho, ako partneri sme sa zišli po rokoch životných skúseností,“ zvážnie Otto. „Ona dostala od života sprava-zľava, ja tiež, už sme vo veku, keď nemáme ružové okuliare. Naša láska bola od začiatku o tom, že – vážim si ťa. Mala proste základ, na ktorom sa dá stavať. Pevne. My už k sebe patríme, obrad je v našom prípade naozaj len formalita.“

Môžu si vyberať

Formalita-neformalita, chcú ju absolvovať, len sa nevedia rozhodnúť ako. Možnosti, ako a kde ju urobiť, sú tri.

„Keď sa to dozvedeli naši priatelia v Benátkach, kam pôjdeme tak či tak pracovne, povedali, že to musíme urobiť u nich. Keď sa to zase dozvedeli v českej muzike a televízii, pre ktorú pracujeme, hneď sa toho chytili. Okolo 60 interpretov je pripravených zaspievať na veľkom mecheche,“ smeje sa Otto a Andrea dodá: „Ďalších šesťdesiat tvorí rodina a to ešte nerátame kolegov a priateľov. To by nás bolo... a tie stresy! Preto sa čoraz častejšie prikláňam k verzii, že sa vezmeme pekne potichu na úrade v úzkom rodinnom kruhu.“

„A zabava graduje... som zvedavý, ako to nakoniec dopadne,“ usmieva sa Otto.

1324571:gallery:true:true:true

Dcéra Nikola, úspešná športovkyňa, je už zasnúbená. Budú mať nakoniec svadbu s otcom naraz?

No a potom ich čaká nakrúcanie v Lignane a Benátkach, polodovolenka v Chorvátsku, „lebo vidieť sedieť Weitera sedem dní pri mori je nemožné“, smeje sa Andrea, „takže aj tam budeme pracovať,“ a v zime by si konečne radi odskočili do teplých krajín na zaslúženú dovolenku po siedmich rokoch.

Šaty si vyhliadla

Svadba vraj bude určite do konca septembra, hoci ešte v detailoch stále nie sú na sto percent rozhodnutí. Andrea si už vyhliadla svadobné šaty striebrom vyšívané a kyticu chce zo svojich obľúbených frézií. Isté je, že jej pôjde za svedka brat Johny a Ottovi dcéra Nikola. Obrúčky, ktoré si už minulý rok vybrali, sú z bieleho zlata, stačí ich vyzdvihnúť. Len aby to stihli, pretože Nikola tento rok celú vec otočila: vraj ona s priateľom sa vezmú a tatko pôjde za svedka. Proti budúcemu zaťovi spevák nič nemá, akurát sa dcére usiluje vyhovoriť manželstvo v mladom veku.

1324572:fullwidth:true:true:true

Dcéra Nikola, úspešná športovkyňa, je už zasnúbená. Budú mať nakoniec svadbu s otcom naraz?

„Mala také úlety. Najlepšie jej to včera v telefóne vysvetlila Andrejka: Nikola, ty sa kam ponáhľaš? Ja som na správneho chlapa čakala tridsať rokov!“

Len aby sme neboli prekvapení, keď sa z jednej svadby u Weiterovcov nakoniec vykľujú dve...

© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×