Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Neuveriteľný príbeh: Najprv som si myslela, že je to dar

21.06.2012 (26/2012) Sú sny, ktoré si neviem vysvetliť, ale mnohé, ktoré sa mi prisnili, mali prognostickú výpoveď.
Neuveriteľný príbeh: Najprv som si myslela, že je to dar
1 fotografia v galérii
Raz som sa zobudila celá spotená, že u mamy v starom činžiaku sú na chodbe plamene...
Autor fotografie: mh

Darmo som hľadala odpoveď na otázku, ako je možné, že sa mi v mozgu premietne udalosť, ktorá sa deje pár kilometrov odo mňa alebo sa stane v nasledujúcich dňoch či mesiacoch.

Raz som sa zobudila celá spotená, že u mamy v starom činžiaku sú na chodbe plamene. Telefonujem jej, ale nebrala mi. Odmietala mobil a pevná linka bola hluchá. Kým som sa dostala na druhý koniec mesta, prežívala som horor, veď ako vždy problémy s parkovaním a potom už len pár metrov ku vchodu. A naozaj. Na chodbe to páchlo spáleninou. Komusi sa podarilo zapáliť miesto v akejsi šachte, kde boli ešte za socializmu umiestnené elektrické rozvody. Zrejme to bolo proti predpisom, ale to som si uvedomila až v tom momente. Mama celá nešťastná sedela v izbe, ona totiž bola bez rádia ako stratená a ak nebola elektrina, bol ticho aj jej spoločník. Bola veľmi prekvapená, keď ma uvidela. „Ty nemáš byť v robote?“ káravo sa spýtala. „Mala som sen...“ Ale ona mi nedala dopovedať: „Ty si nešla do práce len preto, aby si mi porozprávala sen?“ nechápavo zakrútila hlavou, a tak som radšej zostala ticho. V priebehu dňa sa však veci dali do poriadku. Už som sa iba dopočula, že ktosi hodil do šachty nezhasnutú cigaretu.  

Na druhý z „prorockých“ snov asi len ťažko zabudnem. V jednu horúcu letnú noc sa mi totiž snívalo, že moja suseda, ktorá bývala na najvyššom poschodí paneláka, nervózne chodí po byte, ledva lapá po dychu, modrie. Je celá spotená. Evidentne má problémy so srdcom, to som v sne chápala. Vtom ju zaliala krv, ktorá odrazu bola všade, najprv na nej a potom na dlážke i starožitnom nábytku. Vyzeralo to ako krvavé Báthoryčkine kúpele. Chcem zavolať záchranku, ale od hrôzy som celá paralyzovaná. Jej manžela nikde nevidím a suseda umiera bez pomoci.

Pokračovanie článku pod reklamou videoreklama

Zobudila som sa na svoj vlastný a strašný krik. Preberala som sa ako v mrákotách...

 

Najžiadanejší sú na trhu práce študenti IT odborov, viacerí očakávajú, že budú zarábať vyše 2 000 eur
Aj takto môže vyzerať umelecké dielo: Unikátna kostnica láka návštevníkov!
Šokovaný Justin Timberlake: Toto na charitatívnom golfovom turnaji naozaj nečakal!

Ako sa tento príbeh skončil? V plnom znení si ho môžete prečítať v najnovšom čísle časopisu ŽIVOT, ktoré je v predaji od stredy 20. júna.

1314546:fullwidth:true:true:true 

Stalo sa aj vám vám niečo, čo si nedokážete vysvetliť? Zjavuje sa vám niekto, kto zomrel? Dostali ste od neho znamenie? Pokúsil sa vás niekto prekliať? Máte svoj neuveriteľný príbeh?

Napíšte nám na zivot@zivot.sk

© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×