Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nový Mercedes Benz GL 63 AMG: Naozajstný medveď

12.06.2012 Ak milujete obrie a čo najväčšie autá, nový Mercedes Benz triedy GL vás určite zaujme. Je väčší, mohutnejší a nielen to.

Poskytuje bez akýchkoľvek diskusií plný komfort aký poznáme z triedy S a výkon športového sedanu. Vo vyhotovení AMG ponúka nové sedemmiestne SUV GL 63 AMG výkon, aký nemá hocikto. Jedinečné vlastnosti novinky umocňuje motor AMG 5,5 litra V8 biturbo (410 kW / 557 k; 760 Nm), permanentný pohon všetkých štyroch kolies i športový podvozok s možnosťou voľby medzi jazdnými režimami Comfort, Sport a Sport Plus. Prvýkrát je možnosť v tomto aute stretnúť a spoľahnúť sa na stabilizáciu nakláňania. Tento systém, ktorý sme vyskúšali, dokáže kompenzovať uhol náklonu karosérie pri prejazde zákrut. Vozidlo zrýchli z 0 na 100 km/h za 4,9 s, dosahuje rýchlosť 250 km/h a je, bohužial, elektronicky obmedzená. Ak očakávate ozrutnú spotrebu, budete sa mýliť. Výrobca ručí za spotrebu meranú podľa Nového európskeho jazdného cyklu 12,3 l/100 km.

1307035:fullwidth:true:true:true

Prenos sily na všetky štyri permanentne poháňané kolesá (predná a zadná náprava 40:60) v GL 63 AMG zabezpečuje 7-stupňová automatická prevodovka s troma jazdnými programami (jeden s režimom ECO štart–stop) a automatickou funkciou medziplynu pri podradení. 

Pri novom GL 63 AMG na prvý pohľad zaujme typický, výrazne dynamický a športovo elegantný dizajn. Podčiarkuje ho okrem iného charakteristicky vzpriamená maska chladiča s čiernou hviezdou i vysokolesklými lamelami, sériové aktívne bixenónové svetlomety so systémom ILS, predné i zadné rozšírené blatníky ako aj vizuálne a akusticky výrazné dve pochrómované koncovky výfukovej sústavy.

1307038:fullwidth:true:true:true

Prepracované detaily, ergonómia a dostatok miesta sú najcharakteristickejšími prvkami v interiéri. Elektricky nastaviteľné športové sedadlá sú potiahnuté kvalitnou kožou. Štvorlúčový kožený volant s hliníkovými páčkami radenia umožňuje optimálnu kontrolu nad vozidlom. Informácie dopĺňajú štyri okrúhle palubné ukazovatele v združenom prístroji. 

Tento naozajstný medveď, ako môžeme nový Mercedes Benz GL 63 AMG bez preháňania označiť, sa na trhu objaví už v novembri tohto roku.

© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×