Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Osudy hviezd: Prečo sa La Toya a Janet Jackson rozhádali?

19.05.2012 Či manželia Jacksonovci naozaj zneužívali svoje deti, sa asi už nedozvieme. Pravdou ale je, že v máloktorej rodine sa vyskytne toľko talentovaných detí.

Manželia Katherine Esther a Joseph Walter Jacksonovci mali šťastie na nadané deti. Obaja boli oddaní vyznávači viery Svedkovia Jehovovi, čo iste poznačilo aj výchovu ich potomstva. The Jackson 5 bola prvá rodinná hudobná formácia, tvorilo ju päť synov - Jackie, Tito, Jermaine, Marlon a najmenší Michael. Chlapci boli úspešní, darilo sa im, podpísali nahrávaciu zmluvu a rodina sa presťahovala do blízkosti Los Angeles, aby sa ich kariéra mohla rozvíjať ďalej. Do hudobného biznisu sa ale zapojili aj dievčatá. Pozrime sa na dve z nich – La Toyu a Janet.

1283185:fullwidth:true:true:true

Celá rodina Jacksonovcov – otec Joseph, mama Katherine
a ich desať muzikálne nadaných detí.

La Toya je v poradí piate dieťa a bola prvá z Jacksonovie dievčat, ktorá sa od rodiny „odtrhla“ a začala si budovať sólovú kariéru. Prvý vlastný album vydala v roku 1980. O päť rokov neskôr pózovala na titulnú stránku časopisu Playboy, čo spôsobilo veľkú diskusiu. Zároveň tým však podporila predaj svojho aktuálneho albumu. Zrejme očakávala väčší kariérny úspech, ale jej sláva netrvala dlho. Dnes už si málokto na ňu spomenie ako na speváčku. Zostala v tieni svojich slávnejších súrodencov. V posledných rokoch sa zviditeľnila najmä po smrti svojho oveľa slávnejšieho brata Michaela. Napísala knihu, ktorou jej príbuzní neboli nadšení. Okrem iného v nej písala o tom, ako ich otec fyzicky aj psychicky týral. Svoje si vraj užila aj s manželom Jackom Gordonom. Prežila s ním desať rokov a tvrdí, že po celý čas ju bil a nútil robiť veci, ktoré nechcela. Bol jej manažérom a mal čudné praktiky. Vraj sa z vlastnej vôle nechcela ani fotografovať pre Playboy. Okrem toho ju napríklad nútil zúčastňovať sa na hromadných sexuálnych orgiách v erotických kluboch, alebo ju chcel za obrovskú sumu „požičať“ do postele boxerskej legende Mikovi Tysonovi. Nikto nevie, či je to všetko pravda, pretože Jack už nie je nažive a nemôže to potvrdiť, alebo vyvrátiť. Tyson sa vraj nezvyčajnou ponukou chválil kade-tade, dokonca aj La Toynim rodičom. Jej pohár trpezlivosti pretiekol, keď ju nútil v roku 1997, aby účinkovala v pornofilme.

1283184:fullwidth:true:true:true

Už keď boli malé deti, ich kariéra bola dopredu naplánovaná.

La Toya je posadnutá svojím vzhľadom a nevie sa vyrovnať s myšlienkou, že starne. Tak ako jej brat Michael, aj ona podstupuje jednu plastickú operáciu za druhou. Jej tvár vyzerá ako nepodarená karikatúra a pohľad na ňu vzbudzuje smiech a súcit. Jej úsmev je len strnulý kŕč. Kedysi to bola naozaj krásna žena, dnes pripomína voskovú figurínu.

949584:fullwidth:true:true:true

Takto to dopadne, keď žena nevie dôstojne prijať prichádzajúce vrásky.
La Toya je dnes len karikatúrou samej seba.

Janet je najmladšia z desiatich súrodencov. Aj keď sa narodila do hudobníckej rodiny, ju to v detstve ťahalo ku koňom. Túžila sa stať džokejkou, ale otec jej naplánoval inú kariéru. „Nikto sa ma nepýtal, či chcem ísť do zábavného priemyslu. To sa odo mňa očakávalo,“ povedala. Už ako sedemročná sa objavila na javisku so svojimi súrodencami a v jedenástich dostala prvú úlohu v televíznej komédii. Prvú nahrávku urobila s bratom Randym a keď mala šestnásť, otec jej zariadil zmluvu s nahrávacou spoločnosťou A α Records M. Pod jeho prísnym dohľadom vznikol debutový album. Na druhom spolupracovali aj jej súrodenci.

Prvý pokus odčleniť sa od rodiny bol, keď sa v roku 1984 vydala za priateľa z detstva Jamesa DeBargeho. Nevyšlo to, rozišli sa po pár mesiacoch. Lenže z domu, a najmä spod vplyvu otca sa chcela dostať. „Bola to tá najťažšia vec, ktorú som musela urobiť. Nechcela som ďalej pracovať s ním.“ Nahrávacia spoločnosť jej našla spolupracovníkov, s ktorými sa pustila prípravy tretieho albumu. Predala z neho štrnásť miliónov kópií, dostala zaň platinovú platňu a nomináciu na Grammy. Podobný úspech mal aj nasledujúci album. Po jeho vydaní vyrazila na svetové turné. Mala dvadsaťtri rokov a bola známa po celom svete, pre tínedžerky zosobňovala vzor. Jej úspech však nebol len povrchným pozlátkom, chcela svoj vplyv využiť aj na niečo užitočné. Založila nadáciu, ktorá pomáhala spolufinancovať vzdelávanie mladých ľudí.

89488:fullwidth:true:true:true

Janet je striedavo štíhla a moletná. Toto je fotografia
z jej „silných“ čias, teraz je štíhla ako dievčatko.

Druhý sobáš sa jej podarilo utajiť. Zamilovala sa do tanečníka Reného Elizonda, ktorý často účinkoval v jej, i La Toynich videoklipoch. Ich manželstvo trvalo od roku 1991 do roku 2000. Janet má svoju hviezdu slávy na hollywoodskom chodníku už od roku 1991. Zaslúžila si ju za svoje spevácke úspechy, aj herecké výkony.

Vo výpočte úspechov by sme mohli pokračovať dlho. Pozrime sa ale na vzťahy s rodinou. Keď jej brata Michaela prvýkrát obvinili zo zneužívania detí, postavila sa na jeho stranu a obvinenia odmietla. Po tom, ako La Toya napísala knihu o pomeroch v rodine, začalo to medzi sestrami iskriť. Janet totiž jej tvrdenia odmietla.

1283187:fullwidth:true:true:true

Najmladší a najúspešnejší Michael mal svojich
súrodencov rád a často im pomáhal.

Keď v roku 2009 Michael zomrel, povedala: „Pre celý svet bol Michael ikona. Pre nás bol člen rodiny. Navždy bude žiť v našich srdciach.“ Jeho predčasný odchod ju na dlhý čas paralyzoval a nedokázala sa s tým zmieriť. Tak ako jej radili známi a priatelia, vrhla sa radšej do práce, aby zabudla. Na toto obdobie nebude spomínať rada ani preto, že sa vtedy rozchádzala s partnerom Jermainom Duprim. Keď už spomíname partnerov - Janet sa netají tým, že vedľa seba oveľa radšej vidí mladších fešákov. Tvrdí, že už mama jej vtĺkala do hlavy, že vek je len číslo. „V živote nastane doba, kedy vám už je jedno, čo si ostatní hovoria, alebo myslia. Robíte to, čo chcete. Život je o vás samotných. Nejde o to, že by ste mali byť sebeckí, len si vyberiete najlepšiu cestu.“ Teraz randí s oveľa mladším milionárom Wissammom Al Manom.

367448:fullwidth:true:true:true

Michaelova smrť znamenala pre celú rodinu obrovský šok.

Viackrát sa ocitla v rebríčkoch najzvodnejších a najsexi žien. Možno o nej neviete, že sa dlhé roky nedokázala zbaviť svojho sna – plánovala sa vrátiť do školy a vyštudovať právo. Pred pár mesiacmi vydala knihu o chudnutí a to, že jej metóda funguje, dokazuje vlastnou zoštíhlenou postavou. V štyridsiatich šiestich rokoch vyzerá ako tínedžerka.

© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×