Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Súťažný špeciál s hybridným pohonom: Zvládne aj Le Mans?

23.02.2012 Tím Toyota Racing úspešne absolvoval prvý rozsiahly vytrvalostný test na pretekárskom okruhu Paul Ricard vo Francúzsku.

Pretekársky špeciál TS030 Hybrid to v rámci tridsaťhodinového vytrvalostného testu nemal jednoduché. Najmä, keď si uvedomíme, že išlo iba o druhý plnohodnotný test a vozidlo bolo na pretekárskej trati vrátane úvodnej premiéry iba tretíkrát.

Samotný testovací maratón otvoril pilot Sébastien Buemi, pre ktorého to bol prvý test v úlohe oficiálneho jazdca pretekárskeho tímu Toyota Racing. Potom nasledoval jeho tímový kolega Hiroaki Išiura z druhej posádky súťažného vozidla pre Le Mans. Za volantom vozidla Toyota TS030 Hybrid sa vystriedali aj ďalší pretekári - Alex Wurz, Nicolas Lapierre a Kazuki Nakadžima.

1194682:fullwidth:true:true:true

„Testovanie bolo zaujímavé a získali sme mnoho cenných skúseností. Čo sa týka vývoja, budeme pokračovať v optimalizácií vzájomnej spolupráce všetkých dielov, vrátane sústavy hybridného pohonu. Vozidlo sa vďaka tomu posúva dopredu. Počas vytrvalostnej skúšky sme objavili niekoľko menších problémov, ale práve preto vozidlo testujeme. Toyota Racing má silného tímového ducha a spoluprácu s kolegami som si opäť užíval. Každým dňom sa lepšie spoznávame a viac si rozumieme. Celkovo môžem zhodnotiť, že som s výsledkami testovania spokojný,“ povedal po skončení testov Alex Wurz.

1194683:fullwidth:true:true:true

Tím Toyota Racing vďaka tejto skúške splnil hlavný cieľ, ktorým bolo najazdiť čo najviac kôl a vyhodnotiť správanie vozidla vo vytrvalostných súťažiach.

„Nečakali sme, že to bude bezproblémový týždeň, niekoľko komplikácií sme museli riešiť, nebolo to ale nič vážne. Vďaka veľkému množstvu dát a detailnej spätnej väzbe od všetkých jazdcov máme teraz k dispozícii veľa informácií o tom, ako sa hybridný pohon správa,“ uviedol Hisatake Murata, generálny manažér projektu Toyota Hybrid.

1194680:fullwidth:true:true:true

Ďalšie testy sú naplánované na apríl. Členovia tímu sa zamerajú na prípravu a úpravy pred šesťhodinovými pretekmi v Spa-Francorchamps (5. mája), ktoré sú prvým podujatím tohtoročného svetového šampionátu vytrvalostných pretekov FIA. No a potom, 16. a 17. júna, príde slávna 24-hodinovka v Le Mans, na štart ktorej by sa mal postaviť aj súťažný špeciál Toyota s hybridným pohonom.

© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×