Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nová práca: Kolegyňa mi dáva najavo, že ma tam nechce

08.12.2011 (49/2011) Som prvé dva týždne v novej práci. Prijali ma na miesto po kolegyni, ktorá vraj porušila pracovnú disciplínu.
Nová práca: Kolegyňa mi dáva najavo, že ma tam nechce
Je ku mne nevrlá, s ničím mi nepomôže, a keď potrebujem niečo vysvetliť, nechá ma...
Autor fotografie: Shutterstock

Preto s ňou rozviazali pracovný pomer. V kancelárii sedíme dve a práve moja nová kolegyňa bola s tou predchádzajúcou veľká kamarátka. Aj keď ja s jej vyhodením nič nemám, ona sa ku mne správa, akoby jej priateľka prišla o miesto kvôli mne, čo je hlúposť! Je ku mne nevrlá, s ničím mi nepomôže, a keď potrebujem niečo vysvetliť, nechá ma pekne vyšťaviť sa v probléme a vysvetlí mi to až na druhý deň. Ako to mám zmeniť?

Táňa

 

Radí psychológ Mgr. Boris Sopko

Táňa, ste v nepríjemnej situácii. Ako správne vnímate, jej správanie nijako nesúvisí s vami. Vychádza zo zranenia po strate kolegyne, s ktorou si rozumela. Vyrovnáva sa s tým nešťastným spôsobom, a to tak, že ubližuje vám, na vás si ventiluje niečo, čo patrí niekam inam. Myslím si, že to nerobí úplne vedome a zámerne. Možno by pomohlo, keby ste sa zaujímali o jej vzťah s bývalou kolegyňou, o to, aká kolegyňa bola. Keby ste normálne, ľudsky prejavili záujem o to, aký tím tvorili. Uvidíte, či vás kolegyňa do tohto sveta pustí, ale mohla by to byť jedna z ciest, ako naložiť s touto situáciou. Druhou možnosťou je povedať jej na rovinu, že vám jej správanie nepomáha, niekedy, naopak, ubližuje. Kolegyni bude chvíľu trvať, kým sa preladí a zmení, zároveň je potrebné, aby to nebolo na váš úkor. Takže jej doprajte čas a zároveň choďte za tým, aký vzťah by ste s ňou chceli mať vy. Držím palce.

© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×